Dzienne archiwum: 17 października 2010

Feliksik jest chory

Feliksik jest chory… Wczoraj byliśmy na urodzinko- imieninkach Maksia. Maksio już pięknie mówi, nawet żartuje i dyskutuje, jak na niemal trzyletniego przedszkolaka przystało! Trafiliśmy nawet z prezentem- okazało się, że zabawkowa gitara i zestaw ciastolinowy był niezwerbalizowanym marzeniem naszego malucha… Feliksik nie w sosie.Gościna zdawała się go męczyć, duża grupa ludzi, których słabo lub wcale kojarzył nie była jego żywiołem. Ładnie zjadł obiadek, ale pod koniec zaczął się jakoś płaczliwie słaniać. Pojechaliśmy więc do domu.
W nocy obudził nas rozpaczliwy płacz. Okazało się, że Feliksik ma ponad 38 st. gorączki i nie będzie lekko. Pomógł eferalgan dla dzieci, ale niestety rano to samo… Raz się trzęsło to moje prosiątko małe, raz spocone, że aż z niego kapie… Gorączka- prawie 38, która raz sama z siebie opada, raz rośnie. Włoski zmierzwione, oczka szklane. Cały czas śpi (w ogóle dzisiaj nie wstał nawet na sekundę), ale podane przez sen picie (rano mleczko z kaszką) traktuje baaardzo przychylnie- przynajmniej się nie odwodni. Wygląda to jednak wszystko kiepsko, znowu musiałam zaangażować moją mamę,ona musi tu przyjechać i zająć się biedactwem. Ja jadę do pracy – za dużo mam teraz kombinowania ze zwolnieniami, tym bardziej, że dostarczenie go tam, gdzie trzeba, to prawie godzina w jedną stroną, a możliwe do załatwienia wyłącznie w godzinach, kiedy Marcin ma normalnie pracę. Bez sensu, musiałabym zabrać w tę podróż niedomagające dziecko – wykluczone.
Drogie mamy, moje dziecko też choruje i też się martwię o jego samopoczucie. Dbam o jego dietę i zdrowy tryb życia, nie palimy, wietrzymy i nawilżamy, ubieramy stosownie do pogody… Solidaryzuję się ze wszystkimi zatroskanymi o własne dzieci mamami – trzymajmy się, co nam zostało?…!