Dzienne archiwum: 28 czerwca 2012

Poranek

,,Mamo”- słyszę, a na zębach jeszcze piana. Miałam nadzieję, że chociaż zęby po ,,śniadaniu” uda mi się umyć. Przechodzą mnie ciarki, prąd, ale nic przyjemnego. I mam ochotę wrzasnąć: ,,No co, do ch…a, co?!!”, ale nie wrzeszczę. ,,Słucham synku.”

Kiedyś miałam wiele wzniosłych marzeń. Teraz mam jedno: móc ogolić nogi bez przerw. Lilka bawi sie lalą w łóżeczku.Wymykam się w piżamie (godz. 9.40) do łazienki, maszynka, mydło, ekspres! Ale gdzie. Zaraz ryk. Krew z kolana. Muszę wyjść.

Umyta zabieram się na obiad, bo muszę go mieć przed południem, żeby potem przypadkiem nikt na niego nie czekał. Opracowałam umiejętność wykonywania do trzech czynności jednocześnie. Ale poranki takie jak dzisiaj stają metalową drzazgą między zębatymi kołami mechanizmu który nazywa się organizacja.

   Lilka drze się cała czerwona, bo chce spać, ale coś jej nie pozwala. Pakuję ją w chustę, szybko i wychodzi krzywo, coś piekielnie wrzyna mi się w obojczyk, ale dziecko zadowolone. Wracam do kuchni. Kilo mąki na podłodze, Felek się w tym papra, też zadowolony. Myślę sobie, że albo go zatłukę albo nie zrobię nic. Policzyłam w duchu do 10. Obojczyk boli, małe się wierci. Poszłam po odkurzacz. Felek chce odkurzać. Proszę bardzo. Dobrze mu poszło, cieszę się w duchu, dołączyłam na minutę do grona zadowolonych.

 Przygotowałam jajka na suflet ryżowy. Poszłam odłożyć dziecko, które znów zaczęło nadawać. Odetchnęłam. Wracam do kuchni, małe w ryk, patrzę, jajko rozbite na ziemi, Felek infromuje: ,,Tloskę się zbiło”, wyjmuję z lodówki nowe. Ścieram stare. Daję Felkowi trzepaczkę, ubija, idę do Lilki myśląc, co zastanę w kuchni jak znowu tam wrócę, no co, k…a, chyba zdechłego bawoła! Udaje mi się uśpić małe. Wracam. Felek ubija. Wrzucam do miski ryż, groszek, sos pomidorowy, przyprawy. Felek miesza.