Paczka

Dotarła dzisiaj paczka od mojej mamy. Zawartość paczki niezwykle mnie wzruszyła. Nie będę wszystkiego wymieniać, bo różnych większych i mniejszych drobiazgów były tam dziesiątki, napomknę tylko, że dwa opakowania kaszy gryczanej, kurteczka dla Lilki po Felku (dwa sezony spała w piwnicy!), kupiona jeszcze w Gdańsku na pchlim targu, pościel w jaskraworóżowe rybki dla nas oraz kilka słoików domowych przetworów spowodowały, że trochę zaszkliły mi się oczy. Ale nie mogłam się zbytnio rozklejać, ponieważ przy rozładunku pomagała mi pewna młoda osoba o określonych poglądach na jadalność i kruchość niektórych przedmiotów i musiałam ją z tych poglądów wyprowadzać bądź w nich utwierdzać…

Zaczynamy z Marcinkiem dość solidnie kształtować nasze plany, tzn. jesteśmy na etapie wiedzy, jak na pewno nie chcemy żyć. Oglądamy stuletnie chaty w Bieszczadach na sprzedaż:) To nie na jutro, nie na za rok. Może nawet nie na za trzy lata. Ale ważne jest, że znowu chce nam się wspólnie marzyć. Siedzieć razem nad miskami potrawy, która tym razem nie do końca wyszła. Żeby o niej nie myśleć, debatujemy, czy lepszy domek z gliny czy ze słomy. Ja tam nie wiem, byle był internet, bo muszę na bieżąco się wyżalać, że kapusta nie chce rosnąć. Dobra, kończę, bo po rozładunku muszę posprzątać póki pomocnik śpi!

4 myśli nt. „Paczka

  1. alinka

    No tak.Nieoceniona mamutka Ilucha.Na pewno za wami tęskni,ja też za moimi dzieciakami.Jednakże wolę tęsknić,niż narażać ich na bidne życie.Tam przynajmniej państwo nie da zdechnąć z głodu,a tu jeszcze zabiorą resztę i dokopią……….
    Lileczce niewątpliwie smakują pyszności z paczki od mamuli.
    No i jak już będziecie w tych Bieszczadach……… mam nadzieję,że zdążę zobaczyć chałupkę w tym cudownym odludnym miejscu-zaprosicie?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>