Dzienne archiwum: 25 listopada 2012

Wiara w ludzi nabiera sił

Byłam w Londynie, złożyłam wniosek o paszport. Moje dzieci na ten czas, gdy ja walczyłam z absurdem komunikacji kilkunastomilionowego miasta i systemem przyjęć interesantów w polskiej ambasadzie, były pod opieką pewnej niesamowitej osoby- Kasi. Może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, iż wszyscy Kasię zobaczyliśmy po raz pierwszy w życiu, gdy przyszła po nas na przystanek. Czyli tak- ,,zostawiłam dzieci obcej osobie”… I to na większość dnia. Dziwne tylko jest dla mnie to, że wydawało się, że znamy się od lat, a przecież od zaledwie kilku miesięcy korespondujemy ze sobą na fejsie, zaczęło się od tego, że Kasia czytała mojego bloga, a że pracuje w przedszkolu, zdecydowała się napisać i poradzić mi kilka rzeczy, w sprawie felkowej adaptacji… Jeszcze wtedy nie miałam pojęcia, jak ewoluuje ta znajomość.

Szok. Moje dzieci oszalały na punkcie nowej cioci. Felek szepnął zachwycony na jej widok: ,,Ciociu, nalescie do nas wlóciłaś…”, Lileczka nie płakała ani przez sekundę, gdy ją cioci zostawiałam i podczas pobytu u niej. Kasia ma dzieci starsze do moich, w wieku szkolnym, więc Felek z Lileczką dały im  nieco popalić, ale obyło się bez przykrych konfrontacji. Potem Felonek, otumianiony pozytywnymi wrażeniami (z tego, co wiem, ciocia Kasia zajmowała się nimi przez kilka godzin bez chwili przerwy, a ślady działalności artystycznej ,,upiększyły” całe mieszkanie od góry do dołu, wzdłuż i wszerz…) jęczał, że nie chce jechać do domu, tylko spowrotem do cioci, a cały następny dzień Lileczka spała, Felonek zaś marudził, dopytując się, kiedy tam wróci. Cóż… Mam nadzieję, że szybko!

Takie zdarzenia, pozornie trudne, wyczerpujące, bo ja też wróciłam fizycznie aż chora i ,,przebodźcowana” z tego Londynu, dodają mi sił. Moja wiara w ludzkość, po przejściach, trochę sfatygowana, odradza się i rośnie w siłę. I na prawdę nie ma dla mnie znaczenia, że tak bliskich sobie ludzi znajduję na fejsie, a nie w kawiarni albo na rodzinnych spędach.