Dzienne archiwum: 5 marca 2013

Dobry dzień

Pierwszy raz od dłuuugiego czasu na prawdę dobrze mi było przez cały dzień. Wyporailiśmy się raniutko na wycieczkę w odwiedziny do Marcinka mamy, która stacjonuje kilka wiosek od nas. Jechaliśmy 20 min. autobusem, bez przygód, nie licząc totalnego przesikania się Lili- dotknęłam mokrego jak gnój dziecka i słabo mi się zrobiło, ale na szczęście w lumpeksie koło przystanku zdążyłam za kilka groszy (właściwie pensów) nabyć całą siatkę ciuszków na zmianę i udało mi się problem rozwiązać jeszcze przed podróżą- a słońce waliło dziś obłędnie, było chyba z 17 stopni, więc nie obawiałam się na te kilka sekund ją rozebrać. Życie.

U babci miło, spokojnie, bez ekscesów dziecięcych, poszliśmy sobie na spacer, potem jeszcze na plac zabaw. Powrotny autobus spóźnił się z 15 minut, więc zdążyłam się zestresować, bo dzieci zmęczone, ja niemniej. Ale nie dałam się. Wróciliśmy do domu, maluchy popadały w łóżkach jak muchy. Punkt dla mnie. Przyjęłam zakupy z Tesco (zamawiamy przez internet), zrobiłam dzieciom kolorowe galaretki z żelatyny i barwników do zabawy (jeszcze nie stężała, ale efekt finalny na pewno będzie do podejrzenia na moim blogowym fanpejdżu :) ), zjadłam obiad. Normalnie. Nie chce mi się rzygać ze zmęczenia. Mimo wczesnego wieczoru aura za oknem jasna i zachęcająca. Jutro idę na pierwsze w historii spotkanie LLL w naszym mieście ( http://www.lllpolska.org ) i aż się kurczę chce! A jak się chce, to nie ma głupich myśli.

Czasami, jak dzisiaj, czuję, że wszystko jest takie oczywiste. Że jestem mamą dwójki cudownych szkrabów, które czasami się zdoją może i przesadnie, ale to nie koniec świata. Że podróż autobusem z nimi to nie logistyczne wyzwanie, ale coś zupełnie przewidywalnego i prostego. Że mogę robić prawie to, co chcę. Że jest mnóstwo matek, z którymi mogłabym stworzyć wspólnotę. Że w sumie to jest łatwo.

A czasami czuję zupełnie coś innego.