Hulajnoga

Felinek uparł się, że do miasta pojedzie na hulajnodze. I chociaż ani ja, ani babcia, ani dwie ciocie które z nami ku temu miastu zmierzały- nikt!- nie wierzyłyśmy, że dojedzie, pozwoliłam mu wystartować ze sprzętem. Dotychczas robił bardzo małe dystanse.

Hulajnoga już na drugim bodajże skrzyżowaniu wylądowała w koszu wózka, a dwoje dzieci za rączkę z mamą wlokło się jak żółwie, jak zawsze zbaczając z trasy co kilka metrów, nie żałuję. Chociaż potem musiałam we wózku pchać dwójkę i hulajnogę. A potem jeszcze tonę zakupów. Ale nie podcięłam skrzydeł, nie mówiłam, że nie da rady, chociaż doskonale wiedziałam, jak to się skończy, że będzie to dla mnie pewne, być może duże utrudnienie. I było.

Tylko czyj to był pomysł, żeby telepać się do miasta, mój (w sensie dorosłej części), czy ich? Ja chciałam iść, one nie wpadłyby na to, trzeba było opracować kompromis. Ten kompromis powolutku dopracowuję do perfekcji. Ja mam jakiś plan na dzień i go wykonujemy, ale w tempie możliwym dla dwuletniej niespełna kruszyny- wszak powinno być ono dostosowane zawsze do najsłabszego ogniwa. A ogniwko moje złote nie raczy jeździć we wózku, chyba, że pod koniec trasy, gdy jest już na prawdę zmęczone. Spacery trwają godzinami, trwają dniami, trwają niekiedy absurdalnie długo. Ostatnio godzinę (!) szliśmy na plac zabaw. Sama ten dystans pokonuję w 10 minut.

Widzę w tym sens, bo kto wymyślił czas? Nie one i coraz częściej dociera do mnie (a z ulgą owo docieranie przyjmuję!), że i nie ja. Nie, nie jestem odpowiedzialna za to wszystko, cały ten zmyślony dziwaczny system w jakim funkcjonujemy i tym bardziej nie chcę pozwalać, by były za to odpowiedzialne moje dzieci.

Istoty absolutnie i doskonale niewinne.

2 myśli nt. „Hulajnoga

  1. aeljot

    Zawsze jak się śpieszyłam i popędzałam dziewczyny żeby iść szybciej to było wolniej, gorzej i ogólnie nerwowo. Od jakiegoś czasu odpuściłam i po prostu idziemy. Kiedyś tam w końcu przecież dotrzemy na miejsce ;)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>