Zapachy ze świata który był, który jest i który przychodzi

Poszłam wczoraj późno spać. Położyłam się na materacu koło dwuletniej dziewczynki. Jej kształtna okrągła, krótko ostrzyżona główka w ciemnościach wyglądała jak wynurzająca się spod kołdry postać Kacperka z bajki o dobrym duszku. Główka kiwnęła się kilka razy, by spocząć na mojej klatce piersiowej i znieruchomieć.

Nos miałam przy jej włoskach. Poczułam zapach jakiegoś przedpotopowego ciasta z dzieciństwa, słodyczy z festynu przykościelnego (a może przyszkolnego? rolniczego? na wiele z nich zabierali nas rodzice), zaraz potem lekarstwa, jakie brałam, chorując w dzieciństwie na zapalenie zatok. Zamknęłam oczy i pozwoliłam sobie na tę nocną podróż sentymentalną, którą prowadziły mnie zapachy z innego świata.

Świat ten nazywa się aura śpiącego dziecka, jedno z najbardziej niesamowitych zjawisk, jakich… jeszcze nie ogarniam. Jakie to moje maleństwo szczodre, że na chwilę pozwoliło mi tam wejść i poczuć tę magię, tę niezwykłą drogę w czasie i przez cały czas.

6 myśli nt. „Zapachy ze świata który był, który jest i który przychodzi

 1. Zamotani

  Jej chyba muszę napisać o zapachu chust!
  Ale masz rację z tym zapachem, jak karmię i głowa mojej córeczki jest blisko mojej twarzy to kocham się zaciągać tym zapachem :)

  Odpowiedz
 2. Kasia S.

  Moja Niunia jeszcze za mała, żebym dosięgała do jej główki, poza tym włosów brak, ale piszesz o tym w tak magiczny sposób, że nie mogę się doczekać tej podróży w czasie wraz z moją córeczką!:)

  Odpowiedz
 3. matka_de

  Wow! Mnie to nie spotkało. Ale się łapię na tym, że wchodząc do pokoju dziecka jak go tam nie ma to i tak czuję ten zapach. Zapach mojego dziecka. Tak samo na ubrankach. Ba! nawet czasem mój nos pamięta już ten zapach. I myśląc o niej automatycznie mi go przywołuje.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>