Jesień liście niesie…

Znowu jesień, jesień w pełni, z deszczem i słońcem, i lazurowym niebem, i ołowianymi chumrami, i czerwonymi liśćmi. I zimnem zamieniającym się znienacka w ciepło. I Felonkiem lecącym do babci. Dziwny nastrój mam ostatnio, z jednej strony sentymentalny, z drugiej kryzysowy, z jednej cieszę się, że będę miała spokój, z drugiej już chcę płakać z tęsknoty. Ciężko mi zrozumieć samą siebie ostatnio.

Moje dzieci, jakby zmówione, przeżywają trudny czas i ja nie mam wyjścia, muszę razem z nimi. Nie sprzyja temu wysiłek fizyczny, całe te podróże do i ze szkoły, nie mogę aż uwierzyć, że teraz 2 tygodnię będę od tego wolna!! Na pewno przyda mi się ten czas, ale znając siebie, wiem, że nawymyślam sobie jakichś playgrup z Lilą, no bo po prostu nie umiem nic nie robić. Ciężko czasami z taką nieumiejętnością. Wczoraj miałam iść na warsztaty ,,Mindful Care” dla rodziców dzieciaczków poniżej 5 lat. Wszystko było zorganizowane, opieka dla Felcia na ten czas, pieniądze wypłacone, plan pociągów i autobusów opracowany do perfekcji. Rano wstałam i od razu zrobiło mi się słabo ze zmęczenia- nocka do dupy, Lila nie spała, kazała mi przystawiać do piersi lalki, jak odmawiałam, włączała syrenę, od świtu już latała po mieszkaniu. Pierwszy raz po prostu poczułam, że nie dam rady. Jesień? Może jakieś zmiany się szykują? Skok rozwojowy- tylko czyj? Felka, Lilci? MÓJ?………………

Mam taką przemożną ochotę na spacer dzisiaj, po malutku, bez celu, na łonie natury. Spakuję niebawem Lilunię i idziemy. Marzę o tym, by zasnęła we wózku, bo mogłabym pomarzyć jeszcze o czymś innym na spokojnie i pousprawiedliwiać się z niespełniania tych poprzednich marzeń. Albo ze spełniania. Jeszcze to przemyślę.

2 myśli nt. „Jesień liście niesie…

  1. Alina

    Jaka jesteś sentymentalna Marysiu.Pewnie trochę przemęczenie i trochę jesień…..No i jeszcze wyjazd Felisia.Wrzuć na lu,idz na długi spacer,olej wszystko i odpocznij:)Daj się ponieść jesiennym liściom…….

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>