Zmiany, lepiej gdy decydujemy o nich sami…

U nas zmiana narzucona, a mianowicie nasi sąsiedzi wypisali dzieci z ,,Felkowej”szkoły. Nie pytajcie czemu, zawiłe to i ciężkie, efekt natomiast taki, że Felek w grupie jest bez Isaaca a ja muszę go odbierać. Pierwszy raz zajęło mi to 3,5 godz.Drugi już tylko 2,5. Dziś zamierzam zmieścić się w 2 godzinach i przy tym zostać. Pięknie mi się idzie, Lilunia zasypia a ja medytuję. Być może w przyszłości zakupię bilet miesięczny- jeśli pogoda czy zdrowie da się we znaki. Wracamy ze szkoły trochę tak, trochę siak. Nie ma tragedii.

Niesamowita była reakcja Felcia na info, że chłopcy już nie będą z nim jeździć: ,,A dlacego chłopcy jus nie będą chodzić do skoły? Pewnie dlatego, ze ich cas w skole się skońcył. (…) Mój cas w skole się jesce nie skońcył”- czaicie czterolatka? :)

No i chodzi- bo chce. Nie płacze i aktywnie uczestniczy w zajęciach- nawet raz obserwowałam z ukrycia przez płot (i łzy łykałam dumy i nie wiem czego, gdyż wspomniałam noworodka Felcia przy mnie blisko,a teraz za płotem z paniami, że ja nie mogę mu się nawet pokazać). Podobno coraz więcej rozumie po angielsku! W co wierzę, bo w domu często mu sie coś ,,wyrywa”, maj zamiast mój, klapać zamiast klaskać. I chce kanapki z szynką i jajkiem do szkoły na lunch, bo inne dzieci to jedzą. To ja zaraz po zapas jajek poleciałam do sklepu…i teraz nawet łzy mam, jak to piszę, synek mój, synek najkochańszy! Wiem, że to trudne, lecz tak piękne, tak ubogacające, pozwolić dziecku decydować, kiedy ma iść ,,do ludzi”, kiedy ma byc na to gotowy. Nic na siłę. Felonik sam świadomie wybrał- chodzi do szkoły. Jeszcze rok temu, Boże, nawet tego przedszkola wspominać nie chcę. To za nami. Jest dobrze, jest progres, jest Lila cały czas przy mnie, z nią nie będę kombinować, sama pokaże, czy nadszedł jej czas czy nie, może w wieku lat 3, 4, 5. Pozwolić na naturalny rytm, to najwięcej, co możemy zrobić dla swoich dzieci.

2 myśli nt. „Zmiany, lepiej gdy decydujemy o nich sami…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>