Lila przespała noc!!!!!!!!!!

Jestem na maksa wzruszona. Lila po raz pierwszy raz w życiu spała od wieczora do rana. Ma prawie 2,5 roku. To dużo? Mało? Pewnie zależy z której strony patrzeć. Dla psychologów dziecięcych popierających (jak i ja) cosleeping pewnie niewiele, ja czuję jakby od jej urodzenia minęło tysiąc lat świetlnych- taka byłam zmęczona pobudkami.

Nadeszła TA noc, a nie wierzyłam, że nadejdzie. Nie stałoby się to, gdyby nie starania Marcinka, który zastąpił mnie zupełnie ostatnio w wieczornych rytuałach, wstawał też do córeczki w nocy. Zaproponował, żeby spała na porzuconym przez Felka (on już w swoim pokoju) materacyku. Raz chciała, raz nie, ale wczoraj bez żadnego problemu na nim usnęła bez asysty. I pozostała w nim do rana bez wydawania dźwięków.

Pozytywny skutek uboczny: Lila już nie tylko mnie woła gdy chce siusiu, pić, cokolwiek. Pierwszy w kolejności, gdy tylko znajduje się w domu, jest tata. Nie pojawiła się przy okazji żadna niechęć do mnie. Czuję że w naszej rodzinie nareszcie zaczyna panować harmonia.

3 myśli nt. „Lila przespała noc!!!!!!!!!!

 1. Ambiwalencja Sto

  moje wspomnienie o pierwszej w całości przesspanej nocy jest jeszcze świeże, a tu synko (31 maja bedzie miał 3 lata) przeniósł się z mego łóżka do łóżeczka

  Gratuluję :*

  Odpowiedz
 2. Maniamamowania

  O to prawdziwy przełom :) U nas pierwsze przespane noce były mniej więcej w podobnym czasie. Mój Staś ma już 3lata i w zasadzie śpi w nocy, ale jak każdy ma swoje gorsze dni i wtedy potrafi obudzić się nad ranem i nie spać godzinę, albo dwie. Na szczęście nie zdarza się to często.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>