Wyobrażenie porodu

Dopełniłam wszelkich obowiązków organizacyjnych i w związku z tym serdecznie zapraszam na pierwsze polskojęzyczne spotkanie The Positive Birth Movement. Tematem w październiku (na wrzesień już się nie wyrobię) jest wyobrażenie porodu jakie mamy, jakie kreowane jest w mediach oraz możliwe sposoby na jego odmianę, jeśli nie jest pozytywne. Piękny, ważny temat, dla mnie osobiście trudny, bo wciąż na hasło ,,poród” widzę przede wszystkim te wszystkie niefajne aspekty, szpitalne zniewolenie, medykalizację, strach kobiet. Sama muszę się z moich wyobrażeń wyzwolić, bo inaczej organizowanie tego spotkania nie będzie miało sensu. Ale ćwiczę nad tym intensywnie a trening czyni mistrza :)

Idea PBM jest taka, żeby dotrzeć do ciężarnych kobiet i zaszczepić im pozytywne myślenie na temat ich zbliżającego się porodu. Podarowanie im poczucia, że nie są same, ale jednocześnie, że mają w sobie wszystko, co potrzebne, by nowego członka rodziny powitać godnie, pięknie i tak, jak sobie wymarzą. Myślę, że każda przyszła mama zasługuje na komfort takiego myślenia, bez względu na to, jakie te ich marzenia są. Dlatego serdecznie zapraszam wszystkie rodziny, którym ten temat może być bliski, aby dołączyły do nas 5 października o godz. 13.00 w północnym Londynie. Szczegóły znajdują się na stronie Polska Doula w UK na facebooku. Do zobaczenia :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>