Dzienne archiwum: 2 listopada 2014

Czwarty trymestr oraz milion innych tematów

Za nami drugie spotkanie polskiej grupy The Positive Birth Movement. Było trochę o prawie pracowniczym dotyczącym młodych rodziców, trochę o tym, że należy prosić o pomoc gdy się jej potrzebuje, trochę o spaniu z noworodkiem i o odciąganiu mleka, trochę o realiach polskich porównanych z angielskimi. Nade wszystko było jednak o dzieciach, ciążach, macierzyństwie, ojcostwie, rodzeństwie, porodzie, karmieniu i wszystkim, co nas, kobiet- matek dotyczy. Spotkanie trwało 2,5 godziny, wyszłam jeszcze bardziej zachrypnięta niż przyszłam, chociaż siły rozmowowe idealnie się rozkładały. Zupełnie nieoczekiwanie pojawiła się nowa buzia, jak się okazało wspaniała osoba, Agnieszka, położna a niedługo także i doula, która znalazła nas gdzieś w internecie przez przypadek i postanowiła dołączyć. Wspaniałe…

Jestem szczęśliwa, że mogłam znowu spotkać się z silnymi, mądrymi Kobietami, gotowymi udzielać sobie nawzajem uśmiechu, cukru do kawy i… porad. Takie kontakty dodają mi wiary w zmiany na tym świecie. Jak dla mnie- totalna magia. Być świadkiem zawiązywania się nowych przyjaźni (dwie z nas okazały się być bliskimi sąsiadkami, nie mając o tym wcześniej pojęcia, Agnieszka natomiast jest przyjaciółką znajomej ze szkoły Kasi- nie wydaje się wam to niesamowite?)- bezcenne.

Spotkanie nie było liczne, ale intensywne i mam nadzieję, że w przyszłości dołączy do nas więcej Mam pragnących poznać nowe koleżanki, posłuchać czegoś wartościowego na interesujące je tematy, zaprosić do życia polską położną czy doulę, która wesprze je na początku macierzyńskiej drogi w obcym, jakby nie było, kraju. Musimy się trzymać razem, dziewczyny.

Konferencja dla Aktywnych Mam

Przyszła paczka z działającym mikrofonem, sprzęt przetestowany więc oficjalnie mogę Was zaprosić na Konferencję Online dla Aktywnych Mam, która trwać będzie 0d 3.11 do 9.11. Każdego dnia spotkamy się przy naszych komputerach żeby posłuchać i porozmawiać o ważnych dla nas, mam sprawach. Z wielką przyjemnością informuję, że 4.11 będę miała małe przemówienie- mam nadzieję, że interaktywne, bo nie nastawiam się na jakiś nieprzerwany monolog!- na temat życia z dziećmi. Nie mimo ich posiadania, ale właśnie z nimi. Będzie trochę o zajęciach dla maluchów, o tym, jak je organizować, jak sprawiać, by chciały się same bawić albo jak mieć frajdę z bawienia się z nimi. Kilka słów o edukacji domowej, nastawieniu psychicznym oraz jak nie oszaleć zajmując się dziećmi praktycznie non stop. Mam doświadczenie więc wiem o czym mówię :)

Ponieważ nie potrafię wrzucać odnośników do wpisu, powiem wam tylko że na stronie głównej mojego bloga u góry po prawej stronie znajdziecie banerek konferencji, jak w niego klikniecie, zyskacie dostęp do informacji- o programie, jaki jest adres www konferencji i co trzeba zrobić by się na nią dostać- powiem tylko, że jest darmowa i nie trzeba mieć Bóg wie jakiego sprzętu.