Dzienne archiwum: 7 listopada 2014

Bach to Baby

Dzisiaj po raz pierwszy wybraliśmy się na koncert z cyklu ,,Bach to Baby”. Jest to cudowna inicjatywa, dzięki której praktycznie każdego dnia organizowane są w Londynie (i jeszcze gdzieś chyba) koncerty muzyki klasycznej. Nie znam się kompletnie na muzyce, odróżniam gitarę od pianina, lubię sobie posłuchać, wiem kim był Bach ale już tytuły sonat itd nic mi nie mówią. Ale rozumiem, jak gdzieś jest napisane, że zaprasza się z dziećmi :)

A w Bach to Baby chodzi o to, by ci, którzy muzykę lubią mogli przyjść sobie na niedrogi koncert z dzieckiem/ dziećmi, posłuchać muzyki bez stresu, że ktoś zabije ich (co najmniej) wzrokiem za to, że maluch nie chce nieruchomo siedzieć na krześle przez 2 godziny. Dzieci mają możliwość latać, także po scenie, robić co chcą, tańczyć i wariować na dowolne sposoby. Moje oczywiście nie omieszkały skorzystać sobie z takiej okazji… Tym bardziej, że byłam ze znajomymi, więc i inne chętne do dzikich harców dzieci się znalazły. Jestem zachwycona tym pomysłem! Swego czasu, gdy Felinek był maleńki, bywałam z nim w kinie na specjalnych seansach dla rodziców- leciał normalny film a bobasy pełzały na czworakach pod ekranem. A tu koncert! Muzyka, jasno i super!

Więc tak tylko chciałam napomknąć, że jeśli mam jakichś Czytelników z Londynu czy okolic, to serdecznie zachęcam do zapoznania się z tematem koncertów Bach to Baby. To wspaniały sposób żeby spotkać się ze znajomymi, a maluchom przy akompaniamencie jakieś bardziej niż hity z youtuba ambitnej muzyki pozwolić się wyżyć. Polecam :)