Registered Childminder

Zobaczyłam dzisiaj zarejestrowaną, legalną do bólu opiekunkę do dzieci w akcji. Podobno prowadzi ten biznes od 20 lat i zatrudnia asystentki. Ideał opiekunki. Popularna, pewnie droga.

Byłyśmy na tej samej playgrupie. Ona w koszulce z oczojebnym napisem REGISTERED CHILDMINDER. Z nią dziewczę z koszulce z napisem (także oczojebnym) ASSISTANT REGISTERED CHILDMINDER i siedmioro dzieciaczków. Pampersiaków, coś nieco poniżej wieku przedszkolnego.

Pani opiekunka w pracy miała na rękach gumowe rękawiczki. Ściągała w nich (ze stosownym upomnieniem) maluszki wchodzące na zjeżdżalnię nie z tej strony co trzeba, ryzykujące swoim dwuletnim życiem. Podawała w nich dzieciom przekąski i picie. Nie zauważyłam, żeby chociaż raz przez 90 minut się uśmiechnęła, ale trudno o to, gdy upał praży a na dłoniach lateks.

Ten widok, ta kobieta pędząca w jaskrawo błękitnych rękawiczkach do dziecka ładującego się na zjeżdżalnię ,,ze złej strony” objawił mi się jako przerażający. Pomyślałam sobie, że to kolejny powód dla którego cieszę się, że mam moje dzieci na oku sama i wiem, co się z nimi dzieje.

Że są bezpieczne, gdyż osoba troszcząca się o nie robi to gołymi ciepłymi dłońmi.

Jedna myśl nt. „Registered Childminder

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>