Pożegnanie z cycusiem!

   Wiadomość z ostatniej chwili: Lila uznała, że na zawsze żegna się z cycusiem!

Decyzja zapadła gdy odmówiła obcięcia paznokci a ja jej powiedziałam, że w takim razie nie dostanie cycusia, bo mnie drapie pazurami i to boli.

Ona na to, że już nie chce cycusia, bo jest duża!- wow!- pierwsze takie radykalne oświadczenie z jej strony!!!

I faktycznie potem do spania nie domagała się tego niezawodnego usypiacza, a wręcz przeciwnie, poprosiła o całuska na dobranoc. Dostała trzydzieści…

Sama nie wiem, czy w to wierzyć, czy psychicznie też już ogarniać koniec tego cudownego etapu mojego macierzyństwa, czy też to fałszywy alarm- jedno jest pewne- coś tam zaczyna się dziać i moje dziecko dorasta (albo już dorosło!!) do samoodstawienia. Muszę przyznać, że miewałam momenty, że nie sądziłam, że to się wydarzy kiedykolwiek :)

Jeszcze do dzisiaj nic nie wskazywało, że moja córeczka zapragnie pożegnać się z cycusiem. Cycuś był remedium na zły nastrój, złość, chorobę, nudę, wypadki i nieśmiałość. Cycuś był rozwiązaniem każdego problemu. Cycuś uczynił moje matkowanie Lili czymś tak banalnie prostym, że nie wiem, co bym robiła we wieeeelu sytuacjach gdyby jej opamiętanie nadeszło wcześniej. Po prostu cycuś ratował nam życie przez ponad 4 lata (!!!). A teraz tego zabraknie? Nie, nie jest mi smutno ale jednak trochę dziwnie. Będę musiała pomyśleć, jak to uczcić, ukoronować.

Jeśli faktycznie to koniec :)

4 myśli nt. „Pożegnanie z cycusiem!

 1. cudowna mama

  Wow,czyta sie to cudnie Marysiu,Twoje dziecko dostalo wielka dawke matczynej milosci i teraz moze isc smialo w swiat,ze wszystkim sobie dziewczyna poradzi,ogromniasty calus dla dzielnej mamy i odwaznej Lili:))))

  Odpowiedz
 2. Ola

  O! U nas to samo. Od tygodnia Młodsza mleczko ma na wyłączność. Starsza- 4 lata 4 miesiące. A zaczynałam juz wątpić w samoodstawienie:)

  Odpowiedz
 3. marta

  Ja karmilam synka 3 lata i ile sie nasluchalam…Ale to chyba moje cialo moje cycki moj syn…
  Tomek bedzie mamisynkiem ze jest za bardzo do mnie przywiazany, ze pije wode w sumie ze zadne zwierze ssak w przyrodzie tak nie robi itp

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>