Dr Preeti Agrawal w Londynie

Kochani. 11 listopada 2016 w Londynie odbędzie się spotkanie z pewną niesamowitą osobistością. preety-agrawal1Ponieważ zajmuję się organizacją, pozwolę sobie zaprezentować wam opis tego wydarzenia:

Zachodnia medycyna nowoczesna przyzwyczaiła nas do myślenia o zdrowiu człowieka w kategoriach wyników przeróżnych analiz zapisanych na kartce, ekranu aparatu ultrasonograficznego, czy recept na leki, jakie należy brać aby poczuć się lepiej niż źle. Jej podejście jest bardzo fragmentaryczne i niekompletne- lekarz leczy jednostkę chorobową, nie człowieka. Leczy chorobę konkretnego fragmentu  ludzkiego ciała, nie bacząc na fakt istnienia pozostałych narządów a tym bardziej czynników psychicznych mających potężny udział w kształtowaniu się naszego… zdrowia! Dla konwencjonalnej medycyny pojawianie się pewnych zaburzeń pozostaje niewyjaśnione- mało kto spośród przedstawicieli świata lekarskiego jest w stanie powiedzieć, dlaczego ta konkretna osoba cierpi na alergie, inna na raka, jeszcze inna na nawracające infekcje układu moczowego. Każdy problem usiłuje rozwiązać lekami, a jeśli te powodują skutki uboczne, ordynuje się po prostu kolejne leki. Jak przerwać ten zaklęty krąg?

Dr Preeti Agrawal, pochodząca z Indii lekarz, specjalista od chorób kobiecych ( ginekolog – położnik)  jak również zajmująca się leczeniem dzieci i mężczyzn,  zwraca uwagę na to, jak ważne jest odwrócenie się od tendencji traktowania człowieka jako worka z narządami i proponuje podejście holistyczne, z uwzględnieniem czynników emocjonalnych i duchowych w kształtowaniu się odporności ciała człowieka. W swojej praktyce czerpie z wieloletnich tradycji medycyny wschodniej, jak np. chińskiej czy hinduskiej, łącząc je ze zdobyczami medycyny świata zachodniego (od ponad 20 lat pracuje w Polsce, przyjmując pacjentów i prowadząc Fundację Kobieta i Natura). Jest również autorką wielu książek.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z dr Preeti Agrawal które odbędzie się w Londynie (Wimbledon) dnia 11 listopada 2016 w godzinach 9.30- 17.00. Przyjmie ono formę wykładów z elementami dyskusji, podczas których będą omawiane konkretne przykłady jak dbać o zdrowie i na co zwrócić uwagę wybierając lekarza.

Wszystkich, których temat interesuje proszę o kontakt- jeszcze bardziej szczegółówe szczegóły pojawią się wkrótce. Do zobaczenia!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>