Diamond Painting – hobby na każdy czas.

0
1365

Co jest niemalże tak samo piękne, jak same diamenty, ale zdecydowanie tańsze choć równie wyjątkowe? Odpowiedzią jest połączenie połyskującego szlifu diamentowego z piękną kompozycją, czyli „diamentowa mozaika”, czy też może raczej diamentowe rękodzieło inaczej zwane diamond painting. Jednak po kolei.

Sam diamond painting, to dość świeża technika rękodzielnicza, która zakłada układanie określonego wzoru z małych, akrylowych kryształków. Wymaga skupienia, jednak wbrew pozorom wcale nie nadwyręża naszej cierpliwości. Wręcz przeciwnie, diamentowa mozaika to czas na relaks, oderwanie od szarej codzienności i stworzenie pięknego, kolorowego, pełnego energii wzoru, nawet w najbardziej ponury dzień. W czasach, kiedy wciąż za czymś pędzimy haft diamentowy, okazuje się doskonałym sposobem na wyciszenie, oderwanie od problemów, czy też na naukę odstawiania wszystkiego na bok i zrobienia czegoś dla siebie lub dla najbliższych.

Naukowo udowodniono, że prace manualne są wspaniałą formą terapii, która pomaga w niwelowaniu stresu i depresji. Wpływają na podniesienie poziomu hormonów „dobrego samopoczucia” oraz skutecznie odprężają. Stworzenie własnego dzieła w hafcie diamentowym będzie doskonałym panaceum na oderwanie się od codziennej rutyny i problemów, które nas trapią i wzbudzają niezdrowe emocje. Z pewnością ucieszy dobra wiadomość, że jest miejsce, w którym można odnaleźć to czego szukasz! Atrakcyjne wzory, wiele ciekawych i inspirujących motywów, finezja kolorów oraz, co ważne, wykonanie w wysokiej jakości to atrybuty zestawów do diamond painting dostępnych w sklepie CORICAMO.

Sklep CORICAMO ze wzorami do diamond painting przez mnogość wzorów zachęca zarówno osoby dopiero co rozpoczynające swoją przygodę z akrylowymi diamentami jak również pasjonatów, którzy wykonali już wiele dzieł. Obrazy diamond painting są zróżnicowane, można odnaleźć nieskomplikowane wzory haftu diamentowego dla tych, którzy po raz pierwszy mają styczność z mozaiką diamentową, począwszy od dzieci aż do osób dorosłych. Duże wielobarwne zestawy do diamond painting to dobre rozwiązanie na kolejnych etapach rozwijania swojej nowej diamentowej pasji.

Czyż nie watro usiąść przy kubku herbaty lub aromatycznej kawy, zająć swoje dłonie i umysł tymi barwnymi wspomnieniami lata na ukwieconej łące, mozaikowym pejzażem z wodospadem, przenoszącym w nowe miejsca, czy poczuć energię tryskającą z kolorowych wyrazistych barw nie tylko tropikalnych zwierząt?

Wdzięcznym gestem będzie podarowanie rodzicom własnoręcznie przygotowanego obrazu mozaiki diamentowej, który przywoła miłe wspomnienia i pozostanie ozdobą rodzinnego domu na długie lata. Wręczenie kolorowego kameleona koleżance spodziewającej się narodzin dziecka, z pewnością wywoła uśmiech na jej i maluszka twarzy, kiedy już zawiśnie nad łóżeczkiem. Zawieszając w biurze u znajomej bizneswoman, wykonanych tą metodą, pełnych blasku kwiatów nie tylko ocieplimy wnętrze, ale również nadamy mu niepowtarzalności. A mąż czy syn, fani motoryzacji, czyż nie zawieszą oka na połyskującym modelu sportowego Lamborgini? Warto to sprawdzić i samemu się przekonać.

Tworząc obrazy metodą diamond painting, robimy coś bardzo pożytecznego, zarówno dla siebie, jak i dla otoczenia. Dbamy o swoje zdrowie psychiczne, ćwiczymy precyzję ruchów, a skupienie pozwala oczyścić umysł. Co więcej, tworząc kolorowe wzory i wyrażając w ten sposób nasze emocje, możemy uczynić nasz świat piękniejszym i bardziej przyjaznym.

Zachęcamy, do własnej przygody z diamond paintingiem od CORICAMO.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here