Czasami bycie z dala od rodziny lub bliskich może być trudne, zwłaszcza gdy jesteś seniorem. Cyfrowa ramka ze zdjęciami może być idealnym rozwiązaniem, aby mogli mieć  swoją rodzinę i bliskich przy sobie cały czas. Innowacyjne i przemyślane prezenty są świetnym sposobem na utrzymanie kontaktu i zwiększenie bezpieczeństwa starszego członka rodziny.

W cyfrowych ramkach do zdjęć babcia lub dziadek może umieścić swoje cenne wspomnienia dla własnej przyjemności, lub aby dzielić się nimi z innymi. Najlepsze cyfrowe ramki do zdjęć poza tym, że wyświetlają ulubione zdjęcia, są one również doskonałym sposobem, aby pozostać w kontakcie z bliskimi, podczas dystansu społecznego.

ręce
Fot. Pexels

Najlepsze ramki cyfrowe w 2021 do 350 zł

Aluratek cyfrowa ramka na zdjęcia LCD  (220 zł)

Bardzo łatwa w użyciu i konfiguracji. Ekran jest jasny z intensywnymi przyjemnymi kolorami. Ekran ma niską rozdzielczość i nie odtwarza wideo. Aluratek 8 cali Digital Photo Frame jest wyjątkowo prosty w obsłudze. To  jeden z najlepszych cyfrowych ramek do zdjęć dla seniorów, którzy po prostu chcą wyświetlić kilka zdjęć.

Urządzenie nie posiada ekranu dotykowego, wbudowanej pamięci ani pilota zdalnego sterowania. Ekran TFT LCD o rozdzielczości 800 x 600 oferuje kilka podstawowych ustawień pozycjonowania obrazów na ekranie, czasu wyświetlania każdego obrazu na ekranie oraz jasności ekranu. Można podłączyć karty SD aparatu (do 32GB) lub pamięć USB.

Nix Advance Cyfrowa ramka na zdjęcia 8 cali Widescreen  (290 zł)

To dobry, kompaktowy wybór. Posiada przestronny panoramiczny ekran z wysoką rozdzielczością i jasny wyświetlacz. Nix Advance Widescreen, z wyświetlaczem 1280 x 800 16:10, będzie dobra dla tych, którzy szukają ramki na biurko lub stół. Zapewnia najwyższą jakość obrazu panoramicznego. Jakość obrazu jest doskonała – kolory są naturalne, ale w pełni nasycone, co pozwala na oglądanie zarówno zdjęć, jak i filmów z pamięci USB lub kart SD/SDHC, oraz pokazów slajdów. Odcienie skóry wyglądają naturalnie, a ramka pokazuje głęboką czerń w przypadku zdjęć czarno-białych, co sprawia, że jest to jedna z najlepszych cyfrowych ramek do zdjęć.

Czujnik ruchu wyłącza automatyczne odtwarzanie, gdy pomieszczenie jest puste, a timer można ustawić tak, aby włączał lub wyłączał urządzenie w wyznaczonych odstępach czasu. Pilot zdalnego sterowania zapewnia dostęp do wszystkich funkcji nawigacyjnych w menu, takich jak odmierzanie czasu, szczegóły pokazu slajdów i regulacja ekranu. Miłe dodatki, takie jak zegar i kalendarz, sprawiają, że ramka jest bardziej użyteczna. Odtwarzanie wideo jest ograniczone do 15 sekund, a jego optymalna rozdzielczość to 720p.

Zachód słońca
Fot. Pexels

Cyfrowa ramka na zdjęcia Feelcare Smart WiFi (350 zł)

Świetna mała, kompaktowa ramka połączona z ekranem dotykowym idealna do ciasnych pomieszczeń.Zdjęcia wyglądają ostro i wyraźnie. Aplikacja pozwala dodać zdjęcia bezpośrednio ze smartfona. Można spersonalizować zdjęcia i filmy z podpisami. Można też fizycznie załadować zdjęcia przez kartę micro SD lub napęd micro USB. Możliwość odtwarzania wideo przez 15 sekund. Feelcare to kompaktowa, poręczna ramka na zdjęcia, która pięknie wyświetli zdjęcia bliskich. Czarna, matowa obudowa z tworzywa sztucznego jest delikatna i subtelna, dzięki czemu wygląda ładnie w każdym pomieszczeniu. Dzięki rozdzielczości 1024 x 600, 16:9, jakość obrazu jest wyraźna i czysta, a jasność można regulować za pomocą ekranu dotykowego.

Ramka działa za pośrednictwem autorskiej aplikacji dla systemów iOS lub Android, można też ręcznie ładować obrazy za pomocą karty micro SD bezpośrednio do ramki, która ma 8 GB pamięci wewnętrznej. Ramka zapisuje zdjęcia i filmy do wbudowanej pamięci, a użytkownik może używać ekranu dotykowego do usuwania, ukrywania i dostosowywania zdjęć. Możesz wysyłać zdjęcia z aplikacji Frameo lub z narzędzia do udostępniania zdjęć w galerii smartfona i dodać aż do 500 znajomych, którzy również mogą wysyłać zdjęcia do ramki. Brak czujnika ruchu jest wadą, ale jest timer. Pomimo braku dodatków, podstawowa obsługa Feelcare jest wystarczająco elastyczna dla grupy docelowej, którą stanowią nietechniczni członkowie rodziny.

Cyfrowe ramki na zdjęcia to wspaniały prezent dla Twoich bliskich seniorów – mogą być wykorzystywane do dynamicznego wyświetlania zdjęć i informacji. Te zaawansowane urządzenia umożliwiają komunikację jedno-, a nawet dwukierunkową. Ponieważ opieka jest w rękach członków rodziny – nie jest wymagana wiedza techniczna od seniora, a użyteczność ramki jest ogromna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here