Jak zrobić instrument muzyczny w przedszkolu?

Jak zrobić instrument muzyczny w przedszkolu?

W dzisiejszych czasach edukacja przedszkolna stawia coraz większy nacisk na rozwijanie kreatywności i umiejętności artystycznych u dzieci. Jednym ze sposobów na to jest tworzenie prostych instrumentów muzycznych, które nie tylko dostarczą dzieciom radości, ale także pomogą im rozwijać zdolności muzyczne. W tym artykule przedstawimy kilka pomysłów na wykonanie instrumentów muzycznych w przedszkolu.

Jak zrobić bębenek?

Bębenek to jeden z najprostszych instrumentów muzycznych, który można wykonać w przedszkolu. Będzie potrzebować pustego pojemnika, na przykład plastikowego wiaderka, oraz kawałka materiału, którym można naciągnąć skórę bębenka. Wystarczy naciągnąć materiał na otwór pojemnika i przymocować go gumką lub taśmą klejącą. Teraz wystarczy tylko wziąć pałeczkę lub nawet zwykły patyczek i można zacząć grać na bębenku!

Jak zrobić marakasy?

Marakasy to instrumenty perkusyjne, które można wykonać z prostych materiałów dostępnych w przedszkolu. Będziemy potrzebować dwóch plastikowych kubeczków, na przykład po jogurtach, oraz kilku suchych nasion, na przykład fasoli lub grochu. Wystarczy napełnić jeden kubeczek nasionami, a następnie przykryć go drugim kubkiem. Można je również dodatkowo zabezpieczyć taśmą klejącą. Teraz wystarczy potrząsać marakasami, aby usłyszeć dźwięk!

Jak zrobić ksylofon?

Ksylofon to instrument melodyczny, który można wykonać z różnych materiałów. Jednym z prostszych sposobów jest użycie plastikowych rurek, na przykład po papierze toaletowym. Będziemy potrzebować kilku rurek o różnych długościach. Następnie wystarczy ułożyć je obok siebie na płaskiej powierzchni, na przykład na stole, i można zacząć grać na ksylofonie, uderzając w rurki pałeczką lub nawet zwykłym kawałkiem drewna.

Jak zrobić tamburyn?

Tamburyn to instrument perkusyjny, który można wykonać z prostych materiałów dostępnych w przedszkolu. Będziemy potrzebować plastikowego talerza oraz kilku dzwoneczków lub guzików. Wystarczy przymocować dzwoneczki lub guziki do brzegu talerza, na przykład za pomocą taśmy klejącej. Teraz wystarczy potrząsać tamburynem, aby usłyszeć dźwięk dzwoneczków!

Jak zrobić harmonijkę ustną?

Harmonijka ustna to instrument dęty, który można wykonać w przedszkolu z prostych materiałów. Będziemy potrzebować plastikowej rurki, na przykład po napoju, oraz cienkiego kawałka folii aluminiowej. Wystarczy owinąć folię aluminiową wokół jednego końca rurki, tak aby powstał ustnik. Teraz wystarczy dmuchać przez rurkę, a można zacząć grać na harmonijce ustnej!

Tworzenie instrumentów muzycznych w przedszkolu to doskonały sposób na rozwijanie kreatywności i umiejętności artystycznych u dzieci. Dzieci nie tylko będą miały okazję do zabawy i eksperymentowania, ale także będą miały możliwość rozwijania swoich zdolności muzycznych. Warto więc wykorzystać te proste pomysły i stworzyć w przedszkolu własną orkiestrę!

Wezwanie do działania:

Zapraszamy do zrobienia instrumentu muzycznego w przedszkolu! To świetna okazja, aby rozwijać kreatywność i pasję muzyczną u dzieci. Możecie wykorzystać różne materiały i przedmioty, takie jak puste pudełka, butelki, patyczki czy plastikowe pojemniki. Niech dzieci same wymyślą, jakie dźwięki chciałyby uzyskać i jak zbudować swój własny instrument. To doskonała zabawa, która rozwija umiejętności manualne i słuchowe.

Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, odwiedź stronę: https://www.rebeliakultury.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here