Co wziąć pod uwagę przy wyborze czytnika E-booków Kindle?

Oprócz oceny wielkości, wagi, deklarowanej żywotności baterii i wzornictwa czytników elektronicznych weź również pod uwagę ich jasność ekranu. Wrażenia z czytania na urządzeniu również odgrywają ogromną rolę.

Zwróć na przykład uwagę na intuicyjność interfejsu, wielkość dostępnej biblioteki i działanie funkcji specjalnych (takich jak przeglądarki internetowe czy słowniki). Sprawdź baterię — ile godzin możesz spędzić, czytając na Kindle. Kolejne pytanie to czy jest wodoodporny, czy będziemy mogli na nim czytać nad wodą, w wannie, czy przy ulubionej kawie, czy herbacie nie obawiając się, że się rozleje.

Fot. Pexels

Według większości użytkowników, bez wątpienia najlepszy czytnik E-booków to Kindle to Amazon Kindle Paperwhite (2018). Najlepszym Kindle do 600 zł jest Amazon Kindle (2019), w którym jest oświetlenie wyświetlacza i ten sam rozmiar ekranu, ale o połowę mniejszą rozdzielczość i połowę pamięci. Jeśli możesz wydać trochę więcej, prawdopodobnie będziesz chciał kupić Kindle Oasis. Jego wyświetlacz automatycznie dostosowuje się do oświetlenia otoczenia, poza tym kusi jego metaliczny, niesymetryczny design. Dla dzieci wybierz Amazon Kindle Kids Edition z kolorową obudową i minimalny interfejsem.

Jakie są najlepsze Kindle i e-czytniki?

Kindle jest jednym z tych idealnych gadżetów, który zawsze możemy mieć przy sobie. Te przenośne gadżety przechowują mnóstwo książek, ale wybranie odpowiedniego modelu dla nas nie jest takie proste. Postaramy się znaleźć najlepsze Kindle dla wszystkich rodzajów czytelników.

1. Amazon Kindle Paperwhite (2018) 600 zł

Według większości użytkowników, bez wątpienia to najlepszy czytnik e-booków. Jest wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 6″ i rozdzielczości 1448 x 1072 oraz pamięć wewnętrzną o pojemności 8 GB. Obsługuje łączność Wi-Fi 802.11b/g/n i Bluetooth. Jest wodoszczelny. Jest to optymalne urządzenie do czytania w każdych warunkach. Nieważne, czy jesteś na wakacjach w słońcu, czy w cieniu, czy jesteś na jednodniowej wycieczce na plaży, czy też pochłaniasz swoją ulubioną książkę w wannie. To świetny wybór za rozsądną cenę! Z pewnością docenisz „lekkość” tysiąca książek w twojej torebce.

2. Amazon Kindle  10 (2019) 400 zł

Model Paperwhite 10 jest wodoodporny i wyposażony w podświetlenie oraz lepszą konstrukcję w porównaniu z poprzednikiem. Czytnik jest dobrym wyborem dla tych, którzy zaczynają przygodę z czytaniem e-booków. Użytkownicy cenią go za niezawodność oraz przystępną cenę. Zamiast wydawać pieniądze na kolejne książki, które chcemy przeczytać, możemy zainwestować w ten e-czytnik Kindle. To urządzenie jest lekkie i łatwe w obsłudze i możemy na nim czytać przez wiele godzin. Większość moli książkowych również lubi czytać w ciemności i może nie chcieć przeszkadzać śpiącemu partnerowi, włączając światło w sypialni, dlatego atutem jest podświetlany ekran. Ogólnie rzecz biorąc, jest to najlepszy Kindle dla nienasyconych czytelników z małym budżetem.

E-czytnik
Fot. Pexels

3. Amazon Kindle Kids Edition 440 zł

Najlepszy Kindle dla dzieci. Pociechy polubią go za kolorowe obudowy i minimalny interfejs, natomiast rodzice pokochają 2-letnią gwarancję Amazona. Dodatkowo nie ma żadnych reklam na ekranie blokady. W przeciwnym razie Kindle Kids Edition jest tym samym tabletem, co Kindle 2019. Otrzymujesz ten sam 6-calowy, 167 ppi wyświetlacz i przednie oświetlenie, a wyświetlacz jest nadal wbudowany, a nie zrównany z ramką. Obsługa czytnika jest bardzo łatwa i nie powinna sprawić żadnemu dziecku problemu. Regulowane podświetlenie ekranu pozwala dzieciom wygodnie czytać przez wiele godzin — zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz oraz w dzień i w nocy.

4 Kindle Oasis (2019) -1200 zł

Najlepszy Kindle klasy premium. Rewelacyjny e-czytnik. Posiada ekran większy niż w paperwhite, ma super wygodne przyciski do zmieniania stron, bardzo dobrze oświetlony ekran (przy użyciu 25 diod LED). Doskonały produkt od Amazona. Kindle Oasis oferuje najbardziej luksusowe doświadczenie czytania. Jego przydomek Oasis pochodzi od jego wodoodporności klasy IPX8, która pozwala mu przetrwać godzinne kąpiele. Urządzenie obsługuje również audiobooki Audible, jeśli tylko masz pod ręką urządzenie Bluetooth. Zakrzywiony tył Oasis i fizyczne przyciski pozwalają w łatwiejszy sposób, chwycić e-czytnik, i czytać książkę bez stukania w ekran. Oasis jest najlepszym Kindle dla tych, którzy mogą wydać więcej.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here