Istnieje wiele różnych modeli GoPro, a wybór odpowiedniego może być dość trudny – dlatego mamy dla Ciebie kilka propozycji! Podobnie jak inni producenci kamer, GoPro utrzymuje starsze modele w sprzedaży po stale spadających cenach. Najnowsze GoPro Hero 9 Black i GoPro Max są wyposażone w nowocześniejsze funkcje, i są bardziej zaawansowane technologicznie. To oczywiście oznacza, że są znacznie droższe. Jednocześnie niektóre ze starszych kamer mogą stanowić fantastyczną okazję. Ich ceny są  znacznie obniżonymi od czasu kiedy była ich premiera.

Gopro nad wodą
Fot. Unsplash

Który GoPro jest najlepszy?

To zależy głównie od tego, czego szukasz i jaki jest Twój budżet. Uważamy, że Hero 9 Black jest obecnie najlepszy. Może robić wideo 5 K i ma wyrafinowany system stabilizacji obrazu Hyper Smooth 3.0. Jednocześnie, poprzednie modele – takie jak te z serii Hero 7 i Hero 8 – są nadal dostępne, a wiele z nich można dostać za świetną cenę.

Innym wartym rozważenia jest GoPro Max – 360 stopni, który jest ogromnym krokiem naprzód w porównaniu do swojego poprzednika. Również GoPro Fusion, zasługuje na uwagę ze względu łatwość użytkowania i jego możliwości. Tutaj przyjrzymy się trzem modelom GoPro Hero 7, które są bardziej przystępne cenowo.

GoPro Hero 7 Black

Jego premiera odbyła się w 2018 roku, ale Hero 7 Black nadal oferuje wiele. Z przodu znajduje się aparat, który może robić zdjęcia HDR, a także wideo 4K do 60 klatek na sekundę i 1080p do 240 klatek na sekundę, dzięki czemu można osiągnąć niesamowity slow-motion. Jest również wyposażony w bardzo zaawansowaną cyfrową stabilizację, która wygładza drgania i wibracje. Nazywa się to HyperSmooth i niemal całkowicie eliminuje wstrząsy i drgania z materiału filmowego.

Ponadto, ogólna jakość obrazu jest znacznie bardziej naturalna i lepsza, w porównaniu do poprzednika. Wszystko to dzięki nowemu niestandardowemu, ulepszonemu procesorowi GP1. Kamera Hero 7 Black jest wodoodporna do 10 metrów i pasuje do wszystkich tych samych akcesoriów i uchwytów co Hero 5. Posiada również taka samą baterię 1220mAh.

To było to pierwsze GoPro ze wbudowaną zdolnością do analizy telemetrii, dźwięku i wskazówek rozpoznawania twarzy i lepszego wyboru fragmentów, w których dzieje się akcja. Oznacza to, że jeśli chodzi o tworzenie QuikStory, kamera powinna być lepsza w wybieraniu ważnych fragmentów niż poprzednie kamery.

Możesz sterować Hero 7 za pomocą przycisków lub ekranu dotykowego, jak zwykle, lub używać komend głosowych, aby uzyskać aparat do robienia zdjęć, nagrywania wideo, po prostu mówiąc mu, aby. Kosztuje ok. 1180 zł

Kamerka GoPro
Fot. Pexels

GoPro Hero 7 White

Jeśli chcesz mieć dobrą kamerę akcji bez wielkich wydatków, GoPro Hero 7 White jest dla Ciebie świetnym rozwiązaniem. Obecnie jest on wycofany z produkcji, ale nawet w momencie uruchomienia był o połowę tańszy od swojego rodzeństwa o najwyższej specyfikacji. Obecnie kosztuje ok. 700 zł. Została wprowadzona na rynek w 2018 roku, skutecznie biorąc funkcje z 6-miesięcznego Hero i umieszczając go w nowym projekcie.

Nie ma nagrywania wideo 4K, ale ma wiele z tych samych funkcji, co stary Hero 5 Black. Na przykład, możesz sterować głosem, QuikStories, masz stabilizację wideo i wodoodporność do 10 metrów. Posiada nawet 3-mikrofonowy system redukcji szumów. I, w przeciwieństwie do kamer Session, które zastępuje, ma ekran, więc można zobaczyć, co filmujesz i interakcji z kontroli za pomocą jego czułości dotykowej. Brakuje mu jednak małego monochromatycznego ekranu z przodu, a bateria nie jest wyjmowana.

Jeśli możesz żyć bez wideo w rozdzielczości 4K, 60-ciu klatek na sekundę 1080p z ustabilizowanego Hero. Jakość filmów powinna być więcej niż wystarczająca, by uchwycić Twoje najlepsze wyczyny na świeżym powietrzu.

GoPro Hero 7 Silver

Ta kamerka to młodsza siostra Hero7 Black. Hero 7 Silver jest nadal świetnym modelem, ale jego cena została zmniejszona. Teraz kosztuje ok.900 zł, co czyni go kuszącą ofertą dla nabywców z niższym budżetem. Kluczową różnicą między nim a Hero 7 Black jest brak nagrywania HyperSmooth. Oferuje tylko 60fps w trybie fotografowania 4K i ma niewymienną baterię (więc nie możesz nosić ze sobą zapasowej). Jeśli możesz sobie pozwolić na droższą wersję Black, to zdecydowanie warto to zrobić. Stabilizacja HyperSmooth jest prawdziwym darem, ale jeśli nie, to jest to solidna alternatywa dla budżetu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here