Podobnie jak najlepsze telefony komórkowe i najlepsze aparaty kompaktowe, aparaty błyskawiczne są doskonałym sposobem na utrwalenie wspomnień na zawsze. Wydruk fizyczny oznacza, że możesz szybko i łatwo zawiesić to wspomnienie na ścianie lub w umieścić albumie, zamiast odkładać je do archiwów cyfrowych w telefonie.

Co ciekawe, niektóre aparaty błyskawiczne są bardziej zaawansowane technicznie, niż mogłoby się nam wydawać. Niektóre z nich można sparować z telefonem, dzięki czemu mogą pełnić rolę pilota. Najlepsze cyfrowe aparaty błyskawiczne, dają możliwość wyboru zdjęcia, które chcesz wydrukować (dzięki czemu nie marnujesz odbitek!). Alternatywnie, możesz skorzystać z jednej z najlepszych przenośnych drukarek, które możesz sparować ze swoim smartfonem, aby uzyskać ostateczny mariaż aparatu vintage z nowoczesną technologią.

Wiodąca na rynku gama aparatów Fujifilm Instax daje Ci możliwość wyboru pomiędzy bardzo szerokimi odbitkami albo zdjęciami wielkości karty kredytowej. Dodatkowo aparaty te dostępne są w szerokiej gamie uroczych kolorów.

aparat natychmiastowy
Fot. Pexels

Instax mini 11 – 300 zł

To najlepszy aparat do rodzinnej zabawy, idealny również dla dzieci. Jest łatwy w obsłudze. Ma do zaoferowania różne opcje kolorystyczne. Nie ma lampy błyskowej. Fujifilm Instax Mini 11 to naprawdę łatwy w obsłudze aparat do zdjęć natychmiastowych. Zasilany dwiema bateriami AA, to idealny aparat do zabawy w przystępnej cenie. Jego brak wyrafinowania nie jest minusem – ze względu na swoja prostą konstrukcję jest idealny dla rodzin z dziećmi. Pomimo plastikowej konstrukcji, duże przyciski i jasne kolory przyciągają wizualnie i są proste w obsłudze dla osób o małych palcach. Efektem końcowym są odbitki wielkości karty kredytowej o wymiarach 54×86 mm (10 odbitek w opakowaniu kosztuje około 5 zł za sztukę).

Wbudowana lampa błyskowa, która uruchamia się za każdym razem oraz przedni obiektyw pomagają w robieniu zdjęć typu „selfie”. Zasilanie odbywa się dzięki wygodnemu przyciskowi przy obiektywie. Tryby fotografowania wybiera się jednym obrotem pierścienia obiektywu aparatu, który podczas pracy są jest podświetlany. Możliwe jest także wykonywanie zbliżeń z odległości 30 cm od obiektu. Prostota jest tu hasłem przewodnim. Uwaga: Istnieje starsza wersja tego aparatu FujiFilm Instax Mini 9, którą nadal można znaleźć w sprzedaży w wielu miejscach. Modele są bardzo podobne, chociaż nowszy mini 11 ma bardziej zaawansowany system ekspozycji lampy błyskowej.

Fujifilm instax mini 90 NEO CLASSIC – 530 zł

W porównaniu z instax mini 9 wygląda jak prawdziwy aparat. Posiada baterię do wielokrotnego ładowania i wyświetlacz LCD. Dostępny jest w kolorze brązowym lub czarnym. Fujifilm Instax Mini 90 NEO jest jedynym aparatem natychmiastowym Fujifilm wyposażonym w akumulator. Według zapewnień firmy wystarcza na zużycie 10 opakowań filmu (wielkości karty kredytowej). Stylistyka retro sprawia wrażenie, że jest on faworyzowany przez entuzjastów fotografii. Posiada nawet możliwość prostej manualnej kontrolę nad ekspozycją. Ma opcję wyłączenia wbudowanej lampy błyskowej, jeśli zdjęcia wydają się zbyt jasne.

Tryb podwójnej ekspozycji rozszerza opcje kreatywności dla ciekawskich, choć wynik nie zawsze będzie trafiony. Podobnie jak przycisk spustu migawki nad obiektywem, który pełni funkcję obiektywu do selfie (inny przycisk spustu migawki znajduje się w zwykłym miejscu na górnej płycie). Przewagą nad tańszymi aparatami do zdjęć natychmiastowych jest umieszczony z tyłu pasek wyświetlacza LCD, który pokazuje wybrane przez użytkownika ustawienia. Wizjer jest malutki, ale spełnia swoją funkcję. Wykończenie korpusu sztuczną skórą dodaje aparatowy stylu. Jest to idealny aparat do zdjęć natychmiastowych!

Fot. Instant camera mini

Fujifilm instax WIDE 300 – 470 zł

Odbitki z instaxa są malutkie, a modelu WIDE możemy wydrukować znacznie większe.  Aparat jest łatwy w użyciu i ma przyjemny design. Zasilany jest czterema bateriami AA, a nie jak zwykle dwiema. Fujifilm Instax Wide 300 jest ojcem gamy aparatów do robienia odbitek instax. Jego waga zbliżona praktycznie do aparatu średnioformatowego pozwala mu na wykonywanie większych odbitek. Wykorzystuje on pakiety filmów instax WIDE, a nie instax mini), które bardziej przypominają standardowe wymiary odbitek. Jego masywność oznacza, że nie jest on zbyt praktyczny do robienia zdjęć typu selfie, jednak jego plastikowa konstrukcja jest lżejsza,niż można by przypuszczać.

Dźwignia, która otacza spust migawki na uchwycie w stylu bridge-camera, pozwala na podniesienie aparatu i wydłużenie obiektywu do 95 mm. Wbudowana lampa błyskowa jest równie duża (i automatyczna). Ponieważ odbitki wychodzą przez szczelinę w górnej płycie aparatu, jedyną małą rzeczą jest wizjer po lewej stronie, który mógłby być większy. Kontrola jest ograniczona do regulacji jasności i lampy błyskowej. Jeśli chcesz, aby natychmiastowe odbitki były zbliżone do wymiarów „prawdziwych” zdjęć, to jest to najlepsza opcja dla Ciebie.

Fujifilm instax SQUARE SQ6 – 550 zł

Idealny dla instagramerów, którzy pokochają kwadratowe odbitki z tego aparatu. Jest bardzo łatwa w obsłudze. Nie posiada odpowiedniego uchwytu ręcznego. Fujifilm Instax SQ6 zasilany jest dwiema małymi bateriami litowymi CR2, które według zapewnień producenta wystarczą na aż 30 opakowań filmów po 10 zdjęć każde. Chcąc skusić Instagramowiczów do oderwania się od swoich smartfonów, aparat ten naśladuje styl logo ‚gram’ i oferuje zdjęcia w kwadratowym formacie 1:1, zachowując przy tym analogowe działanie. Aparat jest dostępny w wielu kolorach.

Posiada tryb selfie, trzy kolorowe filtry, oraz podwójną ekspozycję, makro i trybów krajobrazowych. Jak można się spodziewać, aparat korzysta ze specjalnego filmu Instax Square Film, który zapewnia centralny rozmiar obrazu 6,2×6,2cm. Podobnie jak w przypadku większości aparatów natychmiastowych opartych na kliszy, rezultaty wydają się nieco bledsze w porównaniu z cyfrowymi zdjęciami, ale jeśli próbujesz oderwać nastolatka od telefonu, by zaangażował się w realny świat, zaoferuj mu SQ6.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here