Niezależnie od tego, czy szukasz drukarki laserowej, czy atramentowej do domu, czy do biura przygotowaliśmy propozycje najlepszych naszym zdaniem drukarek 2021 roku.

Drukarki to dość nudny dział techniki, ale spójrzmy prawdzie w oczy, wszyscy ich potrzebujemy w pewnym momencie, a tym bardziej w obliczu wymuszonej pracy w domu, która jest teraz normą ze względu na pandemię. Wiele z nich jest wielofunkcyjnych, a więc przydaje się również do skanowania i kopiowania. Mogą to być bardzo przydatne funkcje szczególnie teraz gdy pracujemy z domu.

Drukarka i komputer
Fot. Pexels

Niezależnie od Twoich potrzeb, zakup nowej drukarki może być skomplikowanym procesem. Nie tylko musimy martwić się o koszty wstępne, ale i o to, czy będzie można wydrukować na niej dobre zdjęcie, czytelny dokument czy coś zeskanować. Musimy też wziąć pod uwagę szybkość drukowania oraz koszty bieżące (kupno tonerów i papieru)

Warto pamiętać, że rynek drukarek rozwija się powoli, a najnowsze drukarki wcale nie muszą być najlepsze. Starsze modele pozostają w sprzedaży przez długi czas w przeciwieństwie do telefonów czy laptopów.

Najlepsze drukarki 2021

Canon Pixma TS7450/1 

Jest to bardzo wartościowa drukarka wielofunkcyjna, która jest łatwa w konfiguracji i obsłudze. Drukarka posiada wiele funkcji i może drukować, zarówno dokumenty jak i zdjęcia. Tańsze drukarki mogą być drogie w eksploatacji, ale TS7450 nie zalicza się do tej kategorii. Kosztuje 420 zł.

Epson Expression Photo XP-8600 

Najbardziej wszechstronna drukarka. Jeśli potrzebujesz uniwersalnego urządzenia, które jest kompaktowe i oferuje dobrą jakość w bardzo dobrej cenie, to Epson Expression Photo XP-8600 jest świetnym wyborem. Może nie jest to najszybsza ani najtańsza drukarka, ale XP-8600 potrafi naprawdę dużo za tę cenę. Może drukować zwykłe dokumenty i wysokiej jakości zdjęci przy użyciu sześciu atramentów, a w razie potrzeby drukować nawet płyty CD i DVD. A dzięki temu, że posiada dwie tace, nie trzeba jej ciągle zmieniać papieru. Konstrukcja urządzenia obejmuje poręczny ekran dotykowy. Drukarka jest również kopiarką i skanerem. Kosztuje 900 zł.

Drukarka
Fot. Pixabey

HP Tango 

To najlepsza do drukowania na smartfonach. HP Tango jest doskonałą drukarką, ale tylko dla określonego typu klienta. Jeśli chcesz drukować dużo dokumentów i zdjęć szybko i tanio, to nie jest dla Ciebie. Nie jest też dobra, jeśli chcesz mieć ekran i inne funkcje, takie jak czytnik kart i wbudowany skaner. Ta stylowa, inteligentna drukarka ma być na pokaz i zadowolić tych, którzy chcą drukować za pomocą smartfona lub inteligentnych asystentów, takich jak Alexa. To idealna drukarka dla pokolenia Instagrama, które chce drukować selfies i inne posty z mediów społecznościowych. Kosztuje 570 zł.

Canon Pixma TS3350 MkII 

Najlepsza drukarka budżetowa. Jeśli szukasz taniej drukarki do obsługi codziennych zadań to TS3350 MkII jest doskonałym wyborem. Jest nie tylko niedroga, ale oferuje doskonałą jakość druku, również kolorowych obrazów. Pełni także funkcję kopiarki i skanera, więc możemy mieć naprawdę świetny sprzęt za małe pieniądze. Z drugiej strony jest dość powolna, więc jeśli musisz drukować codziennie dużo plików, to prawdopodobnie nie jest rozwiązanie dla Ciebie. Natomiast nadaje się do sporadycznego drukowania dokumentów czy zdjęć. Kosztuje 300 zł.

Epson Workforce WF-110W

Jeśli potrzebujesz drukarkę, która będzie Ci towarzyszyć w podróży, Workforce WF-110W jest najlepszym rozwiązaniem. Jej przenośna konstrukcja wiąże się co prawda z wyższą ceną, ale w sytuacji, gdy prawie wszystkie drukarki są nieporęczne i ciężkie jest to prawdziwy skarb. Nie jest ona szczególnie szybka, a zapasowy czarny atrament jest drogi, ale jakość jest tak dobra, jak w przypadku konwencjonalnych rywali. Urządzenie posiada również funkcję ładowania przez USB, więc możesz drukować nawet z dala od zasilania sieciowego. Jej cena to 1150 zł.

Epson EcoTank ET-3750 

Wysoki koszt początkowy modelu ET-3750 może zniechęcić wiele osób i nie będzie on odpowiedni dla użytkowników domowych o skromnych potrzebach w zakresie drukowania. Jednak zwróćmy uwagę, że ma najniższe koszty eksploatacji. Jeśli jednak pracujesz w domu lub w małym biurze i musisz codziennie drukować kolorowe dokumenty, to niezwykle niskie koszty eksploatacji ET-3750 pozwolą ci zaoszczędzić sporo pieniędzy w dłuższej perspektywie.

Nie ma jednej drukarki, która będzie pasować do każdego. Powyżej podaliśmy przykłady drukarek domowych i biznesowych, wielofunkcyjnych, do druku kolorowego i monochromatycznego. Każda z nich jest dobra i mamy nadzieję, że każdy z Was znajdzie jakąś odpowiednią dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here