Najlepsze GoPro 2021: Które GoPro powinieneś dziś kupić?

GoPro jest znaną nazwą w świecie kamer. Nieustannie wypuszcza nowe modele, aby nadążyć za rozwojem technologicznym i oczekiwaniami użytkowników. Choć konkurencja jest teraz większa, GoPro wciąż ma prawdopodobnie najlepszy system kamer do kręcenia akcji. Więc którą GoPro powinieneś kupić? Co oferuje GoPro?

Kamera gopro
Fot. Pexels

Nasz wybór najlepszych kamer akcji od GoPro

GoPro Hero 8 Black

GoPro nie tylko zwiększyło możliwości kamery akcji, gdy wprowadziło na rynek model Hero 8 Black, ale także zadbało o bardziej praktyczną konstrukcję. Jest nieco większa i cięższa od swojej poprzedniczki. Ten dodatkowy rozmiar i waga oznaczają, że jest teraz miejsce na wbudowane ramiona montażowe.

Jak można się spodziewać, kamera jest wodoodporna i może nagrywać w rozdzielczości do 4K, z ogromną liczbą klatek na sekundę i rozdzielczości dostępnych w zależności od rodzaju materiału, który chcesz nakręcić. Największą nowością w zakresie wydajności wideo jest udoskonalenie firmowych algorytmów stabilizacji HyperSmooth. Nosi on nazwę HyperSmooth 2.0 i jest dostępny we wszystkich rozdzielczościach i częstotliwościach odświeżania obrazu. Nie ma znaczenia, co kręcisz – wszystko będzie płynne.

Jednym z największych ulepszeń Hero 8 Black jest przeprojektowany wygląd zewnętrzny i rozmieszczenie portów: modułów. GoPro wprowadziło trzy nowe moduły, które pozwalają na bardziej profesjonalne vlogowanie. Po prostu: możesz teraz podłączyć mikrofon shotgun, światło LED i wyświetlacz mod. To pozwoli na oświetlenie się w ciemniejszym otoczeniu, uzyskanie lepszego dźwięku i zobaczenia siebie podczas nagrywania kamery. Jest to na pewno bardzo zaawansowany standardowy GoPro action camera do tej pory, z atrakcyjną ceną 1400 zł.

GoPro Hero 9 Black

Najnowsza kamera akcji GoPro Hero jest zwieńczeniem lat ulepszania algorytmów stabilizacji. HyperSmooth 3.0 bazuje na możliwościach Hero 8, automatycznie stabilizując wstrząsy i drgania materiału filmowego, dzięki czemu staje się on niewiarygodnie nieporuszony. Gdy nagle zmieniamy kierunek filmowania, aparat płynnie wykonuje obrót, wykorzystując inteligentny algorytm.

Istnieją dwa kluczowe ulepszenia w stosunku do poprzednich kamer. Jednym z nich jest niewątpliwie większa bateria, która wytrzymuje znacznie dłużej niż jej poprzednicy. Drugim jest fakt, że z przodu znajduje się teraz użyteczny ekran, który można wykorzystać do kadrowania, gdy stoimy przed obiektywem. Nie jest to już tylko czarno-biały ekran z podstawowymi informacjami.

GoPro poprawiło również dźwięk, umieszczając lepszy mikrofon z przodu kamery i jeszcze bardziej poprawiło jej wodoodporność w porównaniu do starszych modeli.

Możliwości wideo obejmują nagrywanie 5K przy 30fps, 4K do 60fps, 1080p live-streaming, jak również slow motion 240fps i wiele trybów timelapse i hyperlapse, w tym opcji Night Lapse zdjęcia.

Jest to prawdopodobnie jeden z flagowych kamer Hero do tej pory, jak również, z ceną początkową (ok. 2000 zł) znacznie poniżej niektórych z jego poprzedników, jeśli kupisz go z subskrypcją GoPro.

Zdjęcie z gopro
Fot. Pexels

GoPro Max

GoPro Max w wielu aspektach przypomina Fusion ale też na wiele sposobów różni się od niego. Też ma kamera 360 stopni, ale GoPro całkowicie zmieniło sposób edycji wideo z niej.

Plusem tej kamery jest to, że możesz kręcić używając osobno jednej z dwóch kamer 180 stopni. Posiada też nawet lepszą stabilizację niż Hero 8. Oprócz technologii HyperSmooth, używa swoich ultra szerokich obiektywów do automatycznego wyrównywania horyzontów.

Posiada też lepszy mikrofon niż Hero 8, w rzeczywistości oferując podobną wydajność jak shotgun mic mod, który możesz kupić do Hero 8. Ma w sumie sześć mikrofonów, oferując dźwięk w 360 stopniach.

Oczywiście, możesz kręcić w 360 również, używając obu kamer, a następnie obrócić każdy materiał, który uchwyciłeś w aplikacji mobilnej GoPro. To sposób znacznie bardziej przyjazny dla użytkownika niż metoda oferowana przez Fusion. Możesz również skorzystać z funkcji TimeWarp, która pozwala przyspieszyć i zwolnić nagranie podczas przesuwania po 360-stopniowym materiale.

Podobnie jak Hero, posiada wbudowane ramiona mocujące, więc nie będziesz potrzebował etui, aby zamontować ją na dowolnym uchwycie. Co więcej, jest tylko o 400 zł droższa niż urządzenie z jedną kamerą. Kosztuje ok. 2400 zł.

GoPro Fusion

Choć obecnie przyćmiona przez kamerę GoPro Max, Fusion stanowi prawdziwy przełom w kamerach GoPro. Podczas gdy kamery Hero mają pojedynczy obiektyw skierowany do przodu, aby uchwycić akcję, GoPro Fusion ma dwa szerokokątne obiektywy skierowane w przeciwnych kierunkach, dzięki którym rejestruje obrazy i filmy 360° wszystkiego, co ją otacza. Co więcej, jest to funkcja Overcapture, która pozwala na „wyciąganie” filmów 1080p Full HD z dowolnego miejsca w kadrze 360°, co oznacza, że można skutecznie tworzyć złożone ruchy kamery i zmiany perspektywy z tego samego statycznego ujęcia, bez poruszania kamerą. Możesz wybrać nagrywanie filmów 360° w 5.2K 30fps lub 3K 60fps, a także możesz robić zdjęcia 360° o rozdzielczości 18MP. Warto zauważyć, że jest tylko wodoodporny do 5m, i nie jest kompatybilny z obudową Super Suit, aby to rozszerzyć. To świetna kamera za rozsądną cenę 1800 zł.

Jeśli masz niższy budżet, sprawdź również starsze modele, jak na przykład GoPro Hero 7, które mają znacznie niższe ceny.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here