Ponieważ na rynku jest tak wiele podobnych kubków termicznych, wybraliśmy dla Was najlepsze z najlepszych. Dowiedzcie się, które z nich są rzeczywiście warte zakupu. Nikt nie chce pić zimnej kawy, zwłaszcza w mroźne zimowe poranki, kiedy wyjście z domu jest (prawie) niemożliwe. Jednorazówki nie są ekologiczne, nie chcemy z nich korzystać codziennie. Zwykłe domowe kubki również nie są praktyczne i nie zabierzemy ich ze sobą w podróż.

Kubek termiczny to najlepsze rozwiązanie! Dzięki niemu Twój napój będzie miał idealną temperaturę (gorącą lub zimną!) przez długi czas. Gdy śpieszysz się rano do pracy lub wybierasz się na wycieczkę, wystarczy przygotować kawę czy herbatę przed wyjściem z domu i cieszyć się nim w drodze.

Kubek podróżny
Fot. Unsplash

Jaki kubek termiczny wybrać?

Musimy sprawdzić go pod kątem utrzymywania gorącej i zimnej temperatury, trwałości, odporności na przeciekanie, łatwości użytkowania i mycia. Najlepszy kubek podróżny
musi zapewniać kilka rzeczy:

Dobrą izolację: Niezależnie od tego, czy jest to szkło, plastik, czy stal nierdzewna, jeśli chcesz, aby Twój napój pozostał gorący lub zimny, upewnij się, że jest dobrze izolowany, aby mógł utrzymywać temperaturę przez długi czas.

Szczelną pokrywkę: Niektóre pokrywki są bardziej odporne na przeciekanie niż inne. Sprawdź funkcję zamykania w Contigo Luxe Autoseal Vacuum-Insulated i Zojirushi Stainless Steel Mug. Ich rozwiązania oznaczają, że możesz po prostu wrzucić go do torby i iść. Jeśli jednak lubisz sączyć kawę z kubka, wybierz inne kubki termiczne,  mają bardziej tradycyjne pokrywki.

Łatwość mycia: Sprawdź, czy kubek nadaje się do mycia w zmywarce. Jeśli trzeba go myć ręcznie, upewnij się, że możesz go dokładnie wyczyścić gąbką (w przeciwnym razie może być potrzebna szczotka do butelek).

Kube w podróży
Fot. Pexels

Kubek termiczny próżniowy CONTIGO Luxe – (ok.150 zł)

Ten kubek do kawy firmy Contigo jest bardzo poręczny i ma unikalną funkcję blokady Autoseal, która zapobiega przypadkowemu naciśnięciu. Dzięki temu jest szczelny i odporny na wylewanie się płynu na zewnątrz. Kiedy chcesz sączyć (lub pić) kawę, wystarczy nacisnąć przycisk, aby zwolnić blokadę. Podczas dojazdu do pracy możesz go zablokować, aby przypadkowo nie nacisnąć przycisku w trakcie podróży. Prosta budowa umożliwia  mycie kubka w zmywarce — nawet pokrywkę! Ponadto kubek wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej, dzięki czemu jest bardzo trwały i odporny na uszkodzenia. Z pewnością posłuży nam długi czas!

Butelka termiczna BUILT Perfect Seal – (ok 89 zł)

Jest wiele powodów, aby pokochać tę elegancką butelkę od Built. Nie tylko utrzymuje wysoką temperaturę kawy przez wiele godzin, ale również jest bardzo odporna na uszkodzenia. Nie wgniata się i wygląda jak nowa przez bardzo długi czas! Smukła konstrukcja butelki z łatwością mieści się w samochodowym uchwycie na kubek, dzięki czemu jest idealna dla osób dojeżdżających do pracy! Dostępne są w różnych kolorach. Jej plusem jest niewątpliwie wygodna i solidna budowa, która pozwala na utrzymywanie ciepła przez wiele godzin. Jednak pamiętajcie, że butelka nie jest w 100% odporna na przeciekanie, więc nie radzimy wrzucać jej do torebki czy plecaka.

Kubek terminczny – BUTTERFLY MEADOW Lenox – (ok 70 zł)

Naszym kolejnym faworytem jest ładny porcelanowy kubek, który dzięki silikonowej pokrywce wygląda jak prawdziwy kubek do kawy. Jeśli nie lubisz pić ze stalowego kubka, który z reguły bardzo się nagrzewa, to jest to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Można go również włożyć do mikrofalówki i jest łatwy do mycia, chociaż marka Lenox zaleca mycie ręczne. Jeśli motyle nie są w Twoim stylu, kubek jest dostępny również w innych wzorach – możesz nawet kupić pasujące do niego miseczki i talerze! Jest idealny dla miłośników mikrofalówki. Jego podstawowym atutem jest to, że sprawia wrażenie prawdziwego kubka. Wadą jest to, że nie jest szczelny i nie posiada specjalnych blokad.

Kubek termiczny Lando Fjord Nansen – (ok. 110 zł)

Naszą kolejną propozycją jest kubek termiczny Lando Fjord Nansen. Ten model zrobiony jest ze stali nierdzewnej. To idealny wybór dla miłośników pieszych wędrówek w różnych warunkach atmosferycznych. Jest pokryty matowy lakierem, którego struktura zapewnia pewny chwyt nawet zmarzniętą dłonią lub w rękawicach. Dzięki niemu kubek nie wyślizguje się z ręki. Posiada doskonałe parametry termiczne dzięki próżniowej konstrukcji z podwójną ścianką izolacyjną. Kawa lub herbata pozostaje gorąca przez wiele godzin. Ponadto kubek posiada przycisk one touch, co jest bardzo wygodnym zamknięciem. Jest wyposażony w szczelną zakrętkę, dzięki czemu nie musimy się martwic o przypadkowe wylanie napoju. Polecamy!

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here