Masz dobry sprzęt fotograficzny i chcesz go chronić w podróży? Nie zadowalaj się gorszą jakością, zabezpiecz swój go za pomocą najlepszego plecaka na aparat. Z wielu powodów posiadanie dedykowanego plecaka, który został zaprojektowany z myślą o aparatach i obiektywach, jest o wiele lepsze niż używanie zwykłej torby. Plecaki fotograficzne mają zwykle konfigurowalne wnętrza, które można dopasować do specyfiki Twojego zestawu. Do tego dochodzą jeszcze dodatkowe cechy, takie jak materiał odporny na deszcz, zamki antykradzieżowe, a niektóre torby mają nawet opcjonalny uchwyt na statyw.

plecak z kotem
Fot. Unsplash

NASZ PRZEWODNIK PO TORBACH NA APARAT

Zastanów się, gdzie najczęściej będziesz używał aparatu. Czy będziesz wędrować po wzgórzach, by robić zdjęcia krajobrazów? W takim razie zależy Ci na maksymalnym komforcie i funkcjach takich jak wysuwany pokrowiec przeciwdeszczowy i uchwyt na butelkę z wodą. Jeśli jednak głównie będziesz fotografować w mieście, potrzebujesz czegoś smuklejszego, co nie będzie utrudniało podróży transportem miejskim. Warto również pomyśleć o zabezpieczeniach, które odstraszą złodziei.

Styl też jest ważny! Kto nie chce, aby jego sprzęt wyglądał ładnie? Z pewnością szukasz stylowej torby, która będzie chronić aparat. Czegoś ładnego i funkcjonalnego z wewnętrznymi przegrodami, które można przesuwać, aby dopasować aparat i obiektywy, z wystarczającą ilością miejsca na tyle, ile potrzebujesz, aby zabrać ze sobą.

Wybraliśmy najlepsze plecaki z wyższej półki, od różnych producentów i w różnych cenach. Niezależnie od tego, czy polujesz na plecak, który pomieści pełnoklatkową lustrzankę, czy też na coś smukłego i lekkiego dla sprzętu z matrycą APS-C, powieneś znaleźć tu coś dla siebie.

Najlepsze plecaki na aparat w 2021

Lowepro Pro Trekker BP 550 AW II – 1200 zł
Wysokiej jakości plecak dla profesjonalnych fotografów

Jeśli często przenosisz sprzęt fotograficznego, dużo podróżujesz, to jest to torba, którą powinieneś mieć. Jej wymiary zewnętrzne 35 x 24 x 62 cm spełnią większość przepisów dotyczących bagażu kabinowego na długich trasach, a materiały zewnętrzne i dodatkowy, uszczelniony na szwach pokrowiec przeciwdeszczowy sprawią, że Twój sprzęt będzie dobrze chroniony, bez względu na pogodę. Wnętrze o wymiarach 31 x 17 x 46 cm jest wystarczająco przestronne, aby pomieścić pełnoklatkową lustrzankę cyfrową z zamocowanym obiektywem o ogniskowej do 600 mm oraz 6 dodatkowych obiektywów po obu stronach. Jest też miejsce na 15-calowego laptopa i 10-calowy tablet. Co więcej, klapa torby zawiera dodatkowy schowek na inne przedmioty lub rzeczy osobiste, a całą tę część można odłączyć i nosić oddzielnie jako torbę na ramię. Paski na przednim panelu mogą zamocować statyw lub kijki turystyczne, a wokół torby znajduje się wiele mniejszych kieszeni na karty pamięci, baterie i inne akcesoria.

Peak Design Everyday Backpack – 750 zł
Stylowy, zoptymalizowany pod kątem miejskiego transportu

Trudno nie polubić szykownego stylu tej torby i przyjemnych w dotyku materiałów. Przy wymiarach 46 x 30 x 17 cm jest dość kompaktowy jak na plecak na aparat, ale nadal można w nim przewozić lustrzankę cyfrową z pięcioma obiektywami. Wewnątrz znajdują się wewnętrzne przegrody, które tworzą półki przymocowane z przodu i z tyłu. Półki te mogą być dzielone na trzy części, aby umożliwić długiemu obiektywowi przejście na jedną stronę, lub mogą być natychmiast podzielone na segmenty, aby kilka małych obiektywów mogło dzielić jedną półkę. Na górze znajduje się duża, wielofunkcyjna przestrzeń, którą można powiększyć nawet o 8 litrów dzięki górnej klapie z czterema pozycjami zatrzasku. Statyw podróżny można schować z boku, z tyłu jest miejsce na 13-calowy laptop i tablet.

Obiektywy
Fot. Unsplash

Vanguard Alta SKY 51D – 1050 zł
Wygodny i wytrzymały plecak dla każdego

Vanguard Alta Sky 51D został zaprojektowany do przenoszenia sprzętu fotograficznego, drona lub kombinacji obu tych rzeczy. W głównej komorze zmieści się profesjonalna lustrzanka cyfrowa z dołączonym obiektywem 70-200 mm, a wokół niej do czterech obiektywów. Wyściełanie jest dobre, a po jednej stronie znajduje się klapa umożliwiająca mobilny dostęp, choć otwory po obu stronach byłyby lepsze. Główny dostęp do tego obszaru jest przez duży tylny panel, który zawiera gniazdo dla 15-calowego laptopa. Klapa otwiera się szeroko, ale trzeba odchylić paski na ramię, aby uzyskać swobodny dostęp do kamery. Komfort zapewniają dobrej wielkości poduszki biodrowe, gruba wyściółka pleców i obszerne pasy naramienne.

Think Tank StreetWalker Pro V2.0 – 715 zł
Doskonały miejski plecak

To kompaktowa i przyjazna miastu opcja plecaka. Jego niewielka szerokość zewnętrzna 25 cm pozwala zachować smukły kształt; chociaż ogranicza to układ wewnętrzny do dwóch kolumn, a nie trzech. Są one szerokie i głębokie. Pomieszczą parę aparatów pełnoklatkowych z dołączonymi obiektywami o dużej średnicy, jeden skierowany w dół, drugi w górę. W zależności od wybranego obiektywu dodatkowe przegrody mogą pomieścić dodatkową optykę. Z przodu można również przymocować statyw, a w tylnej torbie jest miejsce na 10-calowy tablet. Dostęp do torby jest możliwy przez pojedynczą, solidną przednią klapę. Nie ma pasa biodrowego, ale paski na ramiona i wyściełanie pleców są doskonałe.

Manfrotto Pro Light 3N1-36 – 750 zł
Wszechstronny plecak za niewielką cenę

Wszechstronny plecak Manfrotto Pro Light jest przeznaczony do przechowywania zestawu DSLR, zestawu wideo lub małego drona. W dolnych dwóch trzecich torby zmieści się korpus z dołączonym obiektywem, otoczony nawet pięcioma dodatkowymi obiektywami. Klapy po obu stronach pozwalają na łatwy dostęp do aparatu w podróży. Główny panel przedni może nieco ograniczać dostęp do obiektywów przechowywanych na górze. Komfort jest akceptowalny, ale paski na ramię nie są najszersze.

Gitzo Adventury plecak na aparat fotograficzny – 895 zł
Przeznaczony dla dzikich zwierząt, przyrody i krajobrazów, pomieści nawet drona

Niesamowite zdjęcia dzikiej przyrody są wszędzie. Rzadko jednak można znaleźć plecak, który spełniałby potrzeby tych, którzy udają się w odległe miejsca na długi czas, żeby zrobić te zdjęcia. Ten 30-litrowy plecak Manfrotto Gitzo Adventury może pomieścić kilka profesjonalnych lustrzanek cyfrowych, jedną wyposażoną w teleobiektyw 200 mm. Ta wytrzymała torba z przegrodami może pomieścić jeszcze cztery obiektywy (jeden z nich o rozmiarze do 400 mm), aparaty bezlusterkowe, drona, 15-calowego Macbooka i 12,9-calowy tablet. To niezwykłe!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here