Jeśli ktoś bliski twemu sercu jest zapalonym fotografem, mamy dla Ciebie mnóstwo pomysłów co możesz jej podarować przy okazji jej urodzin.

Można śmiało powiedzieć, że większość fotografów w pewnym momencie została obdarowana kubkiem do kawy w kształcie obiektywu. Powiedzmy sobie szczerze, że nie jest to z pewnością na szczycie listy pragnień dla kogoś, kto kocha robić zdjęcia lub filmować. Aby dowiedzieć się, jakich prezentów oczekują fotografowie, przejrzeliśmy fora dla fotografów i nowości na rynku fotograficznym. Dzięki czemu możemy z ręką na sercu polecić Wam to, z czego ucieszą się najbardziej. Poniżej znajdziecie różne propozycje, z których na pewno uda Wam się coś wybrać.

Lomo
Fot. Pexels

Prezenty z niewielkim budżetem

Jeśli mamy niewielki budżet możemy pomyśleć o jakimś pięknym albumie fotograficznym znanego fotografa lub o książce o fotografii jeśli mamy do czynienia z początkującym pasjonatem fotografii, lub tani aparat. Natomiast jeśli ktoś jest zapalonym instagramerem i robi dużo zdjęć telefonem to z pewnością ucieszy się ze selfi sticka.

Dla Amatorów

Aparaty jednorazowe będą idealnym prezentem dla kogoś, kto lubi robić analogowe zdjęcia. Będzie pasować do scenariuszy, w których można robić zdjęcia na kliszy, ale nie chcemy ryzykować noszenia aparatu przy sobie (np. na łodzi lub jeśli zapuszczamy się w tereny obfitujące w kieszonkowców). Sprawdza się też na imprezach lub na weekendowych wyjazdach, gdzie nie zabieramy za dużo rzeczy ze sobą. Innym świetnym prezentem dla początkującego fotografa będą aparaty natychmiastowe, jak Fuji Instax czy Polaroidy. Są one superfajnym upominkiem dla młodych ludzi, szczegółnie jeśli za dużo czasu spędzają w swoich telefonach. Jeśli wiem, że nasz zaprzyjaźniony amator fotograf jest gotowy na  rozpoczęcie na poważnie swojej przygody z fotografowaniem, możemy mu sprezentować aparat kompaktowy lub mostowy. Albo nawet tańszą lustrzankę. Nie mają one zbyt skomplikowanych funkcji i są świetne do nauki.

aparat natychmiastowy
Fot. Pexels

Dla profesjonalistów

Z pewnością każdy fotograf ucieszy się lustrzanki, aparatu bezlusterkowego lub aparatu typu bridge, lub obiektywów do nich pasujących. Możemy wybrać odpowiedni model w zależności od naszego budżetu. Taki aparat pozwoli naszej bliskiej osobie wyrazić się artystycznie i opowiedzieć niesamowite historie zdjęciami. To idealny prezent dla podróżników, którzy chcą uchwycić wszystko, co widzą na zdjęciu lub profesjonalistów, którzy chcą w niedalekiej przyszłości zająć się fotografią zawodowo.

Dla miłośników filmowania

Fotografia może mieć różne oblicza. Niektórzy uwielbiają nie tylko fotografowanie, ale również filmowanie. Przy pomocy GoPro można nakręcić naprawdę świetne filmy w akcji. To będzie trafiony prezent dla wagabundy lub miłośnika sportu i aktywnego trybu życia. Jeśli nasz budżet jest ograniczony, możemy też wybrać starsze modele, które są równie dobre a często o połowę tańsze.

Dla każdego miłośnika fotografii

Jeśli szukasz czegoś małego – i mniej kosztownego, zaleca podarowanie karty pamięci. Są to przedmioty, które często się gubi, więc świetnie jest mieć zapas. Karty 64 GB będą optymalną równowagą między ceną a pojemnością karty. Takich kart nigdy za wiele. Oczywiście im szybsze i bardziej pojemne, tym lepiej. Niektóre karty potrafią kosztować tyle, co mały aparat. Śmiało, można powiedzieć, że to jeden z tych prezentów, z którego każdy fotograf się ucieszy.

Podobnie jest z plecakami fotograficznymi. Niezależnie o tego czy ktoś się zajmuje fotografią amatorsko, czy profesjonalnie potrzebuje praktycznego plecaka. Plecaki posiadające unikalną estetykę będą idealnym prezentem dla fotografów. Szczególnie dla tych, którzy robią dużo zdjęć w terenie, lub dla tych, którzy dużo się przemieszczają. Komora na aparat i obiektywy oraz bezpieczna kieszeń na laptopa i boczną kieszeń na statyw są świetnym rozwiązaniem do fotografowania w ruchu. Nawet nie wydając fortuny, możemy kupić bardzo praktyczne plecaki na aparat.

Każdego miłośnika fotografii ucieszy też z pewnością cyfrowa ramka do wyświetlania zdjęć. To wspaniały prezent, który pozwoli na prezentowaniu na ścianie, szafce lub stole efektów kreacji fotograficznej. Wspaniałe zdjęcia naszych bliskich fotografów będą mogły zagościć w ich domach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here