Wiosenne płaszcze 2021 to prawdziwe bogactwo barw i wzorów. Od intensywnych kolorów – pomarańczowego, żółtego i fuksji, poprzez cukierkowe pastele aż do nieśmiertelnego koloru wielbłodziego – wszystkie te barwy będą modne w tym sezonie. Trendy w modzie tej wiosny i lata to zaskakująco duża różnorodność, niespodziewana jak na czasy w których głównie siedzimy w domu.

Żółty płaszcz
Fot. Unsplash

Hitem będą też wielokolorowe płaszcze z elementami folklorystycznymi i patchworku i płaszcze w kwiaty. W tym roku powrócą również klasyczne trencze, tym razem w rozmiarze oversize. W ofercie znajdziemy też modele z tkaniny hydrofobowej, zaprezentowane między innymi przez Celine i Pradę. Idealnie sprawdzą się podczas wiosennych deszczy. Skórzane prochowce też nigdy nie wychodzą z mody. Chociaż w tym roku mają silną konkurencję  – legendarną ramoneskę. Wybór jest więc ogromy. Wszystkie modele mają cos w sobie i każda kobiet znajdzie z pewnością coś dla siebie.

Jakie płaszcze zdominują w tym roku ulice miast?

Trend inspirowany folklorem lat 70 -tych

W 2021 sezon wiosenny będzie obfitował w lekkie, misterne płaszcze inspirowane stylem ludowym. Są one niczym chodzące dzieła sztuki, nawiązujące do haftów i gobelinów z lat 70 -tych. Folklor przebija się w modzie co kilka sezonów i zawsze znajduje swoich zwolenników. Jest bardzo stylowy i wygląda świetnie na wielu sylwetkach. W tym roku, aby wyglądać bardziej sexy, dodaj kilka warstw koronek i haftów pod płaszcz, to zapewni Ci oryginalny, wygodny i elegancki wygląd.

Wzory inspirowane misternymi gobelinami wyglądają świetnie na każdym elemencie odzieży wierzchniej. Szczególnie sprawdzają się w monochromatycznych czarnych lub brązowych zestawach. Możesz na przykład dodać kilka brązowych koszul do swojego płaszcza lub w kilku innych kolorach, aby uzyskać jasny i interesujący wybór. Ten trend jest łatwy do stylizacji. Długie płaszcze inspirowane stylem folk to zdecydowanie hit tego sezonu!

Płaszcze patchworkowe

Również płaszcze patchworkowe mają w sobie elementy sztuki ludowej. Kolekcja Dolce & Gabbana została zainspirowana pokazem patchworku z lat 90-tych. Ten trend zainspirowany rzemiosłem i sztuką rękodzieła wyraża się jako połączenie kilku wzorzystych elementów ze sobą w harmonijną całość. Płaszcz w takim stylu jest idealny na rześki wiosenny poranek, przykuwa uwagę drobiazgową konstrukcją i szczegółami.

Płaszcze Pastelowe

Płaszcze w kolorze pudrowych pasteli zostały zaprezentowane między innymi przez Chloe i Hermesa. Takie kolory idealnie pasują do wiosny. Niosą ze sobą nadzieje i łagodność. Są idealne do łączenia z innymi elementami modnymi w tym roku. Będą świetnie wyglądały ze buggy dżinsami. Taki zestaw zadowoli wszystkie miłośniczki ponadczasowej klasyki.

Niebieski płaszcz
Fot. Unsplash

Płaszcze żółte

W tym roku hitem jest połączenie koloru żółtego (Illuminating) i szarego (Ultimate Gray). To tren wytyczony przez Pantone Color Institute. Słoneczny, wesoły płaszcz będzie idealnie pobudzał i dodawał otuchy po zimie. Żółty i szary wspierają się nawzajem. Illuminating Yellow to radosny i jasny kolor, żywy i intensywny, ciepły i słoneczny odcień. Ultimate Gray to kolor neutralny i wyrafinowany, który przywołuje na myśl pojęcie solidności i niezawodności, zawsze na czasie, solidna podstawa na przyszłość, synonim stanowczości i odporności. Siła, pozytywność, optymizm to kluczowe słowa kryjące się za tą kombinacją. Chce przynieść nową nadzieję, obietnicę nowej energii i słońca na horyzoncie. Żółto-szare połączenie najlepiej wyraża nowoczesny i wyrafinowany styl. Żółte płaszcze będą zdecydowanie must have w tym sezonie.

Intensywne Kolory

Jeśli dobrze się czujesz w intensywnych, mocnych kolorach, które przyciągają uwagę, to zdecydowanie odejdziesz się w tym sezonie. Od soczystego pomarańczu u Burberry i fuksji u Balmain do intensywnych żółtych kolorów w niemal wszystkich projektantów – nasycone barwy płaszczy królują na wybiegach tej wiosny.

Płaszcz typu Statement

Ten rodzaj płaszcza jest i nadaje się na chłodniejsze dni wiosenne. Futro jest z pewnością przytulne i stylowe. Te płaszcze zapewniają Ci wyglądają bardzo stylowo z niebieskimi lub czarnymi dżinsami denim oraz buggy dżinsami, tak modnymi w tym roku To będzie idealne rozwiązanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here