Niezależnie od tego, czy jeździsz na nartach, czy biegasz po mieście, urządzenie do śledzenia aktywności może być bardzo przydatne. Dzięki niemu masz do informacji o twoim śnie, aktywności fizycznej, tętnie i ilości kroków, które dziennie wykonujesz. To może być bardzo motywujące.

Fitness tracker nosisz na swoim ciele dzień w dzień i jest całkowicie spersonalizowany pod Ciebie. Musi być nie tylko wygodne i atrakcyjne, ale również musi dostosować się do Twojego stylu życia oraz tego kiedy i jak lubisz ćwiczyć. To potężne i zaawansowane narzędzie, które pomoże Ci zoptymalizować trening lub po prostu zrobić kilka kroków więcej każdego dnia.

Opaska fitness
Fot. Pexels

Który Fitness Tacker wybrać?

Fitness trackery są dziś popularne, i to nie bez powodu. Nie tylko pomagają w prowadzeniu treningów, takich jak bieganie, pływanie czy jazda na rowerze, ale także mogą pomóc Ci w zrozumieniu sytuacji zdrowotnej, np. w wykrywaniu nieregularnych rytmów serca. Mogą również asystować w bardziej codziennych czynnościach, takich jak raporty pogodowe i alerty z kalendarza.

Zakup nowego trackera fitness może być nie lada zadaniem. Istnieje szeroki zakres marek i progów cenowych do wyboru. Skoncentrowaliśmy się tutaj na opisaniu najlepszych fitness trackerów na rynku. Poznaj nasz wybór.

Najlepsze Zegarki, Pierścienie i Opaski Fitness 2021 roku.

Apple Watch Series 6 1800 zł

Najlepszy Fitness Tracker, jeśli masz iPhone’a

Każdego roku, Apple wypuszcza nowy zegarek, i jeśli masz już Apple Watch, to nie jest to konieczne, aby go uaktualnić. Jeśli chcesz kupić go po raz pierwszy, to jest najlepszy model, jaki można dostać na rynku. W zeszłym roku Apple wydał dwa modele Seria 6 i SE. Seria 6 ma wszystkie plusy, szybszy czas ładowania, monitorowania tlenu we krwi, oraz integrację z Fitness +. Posiada także nowy serwis streamingowy na żądanie, który będzie integrować Twoje treningi z zegarkiem, ekranem telefonu, i Apple TV.

Samsung Galaxy Watch Active 600 zł

Najlepszy dla posiadaczy telefonów Samsung

Jeśli posiadasz Samsunga Galaxy S21, możesz chcieć Galaxy Watch Active. Jest lekki, atrakcyjny i o połowę tańszy od Apple Watch. Jest również odporny na kurz i wodę, ma wbudowany GPS, ciągłe śledzenie tętna i powiadomienia, gdy osiągniesz najmniejsze cele fitness. Możesz nawet użyć swojego telefonu Samsung do ładowania go z funkcją Power Share! Poza kilkoma dużymi nazwami, takimi jak Spotify i Strava, w sklepie z aplikacjami Samsunga nie ma zbyt wielu wysokiej jakości aplikacji, ale wbudowane aplikacje działają dobrze.

Suunto 7 1600 zł

Najlepszy dla posiadaczy systemu Android

Firma Suunto od lat stara się wyjść poza swoją podstawową grupę użytkowników, którą stanowią zatwardziali przewodnicy wysokogórscy, biegający po górach dla przyjemności. Model Suunto 7 to próba dotarcia do szerszej grupy odbiorców i jest to najlepszy zegarek sportowy korzystający z platformy smartwatch Wear OS firmy Google. Połączenie doskonałego sprzętu firmy Suunto z systemem Wear OS wymaga dopracowania. Na przykład podczas śledzenia aktywności sportowej i korzystania z map offline należy wybrać oddzielną aplikację Suunto Wear zamiast Google Fit. System Wear OS sprawia, że zegarek jest znacznie łatwiejszy w codziennym użytkowaniu niż jakikolwiek inny zegarek Suunto, który pojawił się wcześniej.

Garmin Forerunner 745 2180 zł

Najlepszy zegarek dla biegaczy, triathlonistów lub pływaków

Najnowszy zegarek Garmina – Forerunner 745, jest jednym z najdokładniejszych trackerów GPS, jakie istnieją. Jest niewiarygodnie lekki i mały, wodoodporny, dzięki czemu możemy rejestrować aktywność w czasie pływania. Ma też wszelkiego rodzaju narzędzia do analizy wydajności, które pomogą Ci zoptymalizować treningi, aby osiągnąć szczytową wydajność w dniu wyścigu, np. oferując sugestie dotyczące regeneracji i przewidywania czasu wyścigu. Zegarki Garmin dobrze integrują się również z wyspecjalizowanymi narzędziami do biegania firmy Garmin; ze Stravą, jedną z najpopularniejszych aplikacji treningowych; a także współpracują z Tacx, serią inteligentnych trenerów.

Istnieją bardziej przystępne cenowo wersje. Jeśli nie chcesz wydawać 2000 zł na zegarek polecamy model Forerunner 35 Garmina dla początkujących. Ma mniej specjalistycznych funkcji, ale za to długą żywotność baterii.

Bieganie
Fot. Unsplash

Garmin Fenix 6S Pro 2600 zł

Najlepszy zegarek outdoorowy

Fenix 6S Pro firmy Garmin to najlepszy sportowy zegarek outdoorowy. W przeciwieństwie do większego modelu 6X Pro Solar nie posiada on ładowania słonecznego. Ale oprócz imponującego systemu nawigacji satelitarnej firmy Garmin i mnóstwa różnych trybów sportowych, posiada również mnóstwo nowych funkcji zarządzania energią, które wydłużają żywotność baterii, jeśli przez jakiś czas przebywasz z dala od ładowarki. Zawiera również nowy system alarmowy i system wykrywania incydentów opracowany przez firmę Garmin. Zegarek jest mały i wygodny jak Fenix 5S, ale ma większy, kolorowy, widoczny w świetle słonecznym wyświetlacz i kompleksowe mapy topograficzne na pokładzie.

Garmin Lily 950 zł

Najatrakcyjniejszy zegarek

Garmin ma całą linię modnych zegarków, ale zawsze były one nieporęczne w porównaniu z ich sportowymi odpowiednikami. Jednak sportowa wersja Garmin Lily jest niezaprzeczalnie wspaniała. 34-mm obudowa jest mała, ale wystarczająco duża, aby zobaczyć moje powiadomienia i śledzić aktywność za pomocą machnięcia i stuknięcia. Niestety, szacowany czas pracy na baterii wynoszący 5 dni znacznie się skraca w przypadku śledzenia snu Pulse Ox w ciągu nocy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here