Jesteś graczem, miłośnikowi muzyki lub sportowcem i szukasz najlepszych słuchawek dla siebie? Firmy elektroniczne co roku opracowują nowe technologie i wypuszczają nowe modele, ale znajomość podstaw pomoże Ci znaleźć najlepsze słuchawki w Twoim przedziale cenowym. Doradzimy Ci tutaj, jak znaleźć prawdziwe klejnoty wśród słuchawek i najlepiej dostosować je do Twoich potrzeb.

Słuchawki bezprzewodowe i Bluetooth

Słuchawki Bluetooth i słuchawki bezprzewodowe zapewniają najwyższy poziom użytkowania i wygody dzięki temu, że nie mają plączących się kabli. To najlepsze słuchawki dla osoby oglądającej telewizję do późna w nocy lub dla osoby, która zawsze zaczepia kablami od słuchawek o klamki. Ponieważ Bluetooth jest powszechnie dostępny w większości typów słuchawek, każdy znajdzie najlepszy model dla siebie.

Słuchawki bezprzewodowe
Fot. Pexels

Jeśli jesteś miłośnikiem muzyki lub często oglądasz filmy, z pewnością docenisz nauszne słuchawki bluetooth od marek takich jak Beats by Dre (500 – 1000 zł), Marley Positive Vibration 2 Wireless (250 zł) lub Bluedio Turbine Monitor (100 zł). Osoba dojeżdżająca do pracy komunikacją miejską z pewności pokocha bezprzewodowe słuchawki dokanałowe, które zakłada się za szyję od marek takich jak Mpow (80-100 zł) lub Audictus Adrenaline 2.0 (200 zł)

Słuchawki z redukcją szumów

Jeśli często się przemieszczasz, podróżujesz pociągami, samolotami, tramwajami, wybierz parę słuchawek z redukcją szumów. To wspaniałe rozwiązanie. Dzięki nim możesz pracować i słuchać ulubionej muzyki zupełnie jakbyś był w studiu. Jeśli masz potrzebę wyciszenia, możesz też odciąć się od warunków zewnętrznych i dzięki tym słuchawkom odpocząć w ciszy w głośnych samolotach czy w zatłoczonym pociągu.

Słuchawki douszne z redukcją szumów takich marek jak Koss (100 – 600 zł), Beats by Dre (500- 100 zł) i Muze (50 – 100  zł) będą najbardziej skuteczne pod względem redukcji hałasu, ale często mogą zajmować więcej miejsca, co nie jest to pożądane w czasie podróży. Miękko zakończone wkładki douszne z redukcją szumów takich marek jak MEElectronics (100 zł) i Bose (500 -1200 zł) są bardziej kompaktowe i nadal dobrze radzą sobie z blokowaniem hałasu z zewnątrz.

Słuchawki gamingowe

Jeśli jesteś nałogowym graczem internetowym, oszalejesz na punkcie nowego zestawu słuchawkowego do gier. Większość graczy wybiera słuchawki douszne zarówno ze względu na wygodę, jak i izolację od hałasu, dzięki będziesz dobrze słyszeć innych graczy podczas gier wieloosobowych i doświadczyć najlepszej jakości dźwięku. To, żebyś Ty był dobrze słyszany, jest równie ważne, dlatego przyzwoity mikrofon jest również kluczowym elementem słuchawek gamingowych.

Słuchawki gamingowe
Fot. Unsplash

Wiele słuchawek do gier jest również wyposażonych we wzmocnione basy i dudnienie, dzięki czemu wrażenia z gry są bardziej wciągające. Sprawdź marki takie jak Kingston (80 160 zł), SteelSeries (300 – 800 zł) i Turtle Beach (400 -900 zł), aby znaleźć idealny zestaw słuchawkowy dla siebie.

Słuchawki douszne

to wszystkie słuchawki wkładane do ucha. Niektóre z nich trzymają się w uchu dość luźno, a inne są zakończone pianką lub silikonem, aby zapewnić dokładne dopasowanie. Słuchawki douszne z wypustkami mogą pomóc w blokowaniu hałasu z zewnątrz i zwykle pozostają na swoim miejscu podczas codziennych czynności, takich jak chodzenie czy sprzątanie.

Bez względu na to, który typ wybierzesz, opcje douszne są najlepszymi słuchawkami dla dzieci i młodzieży, ponieważ mogą być bardziej przystępne cenowo i są dostępne w ogromnej gamie kolorów i stylów. Wiele z nich jest również wyposażonych w mikrofony i prosty panel sterowania na kablu, dzięki czemu użytkownik może rozmawiać przez telefon bez użycia rąk, gdy jest to konieczne. Poszukaj marek takich jak Xiaomi Mi True Wireless ( 90 zł) JLab (300 zł), Skullcandy (250 -350 zł) i Sennheiser (1200 zł), aby wybrać najlepsze słuchawki douszne.

Słuchawki nauszne

Słuchawki douszne mają duże, wyściełane wkładki, które całkowicie przylegają do ucha, co oznacza, że użytkownik może je nosić wygodnie przez wiele godzin. Możesz znaleźć te słuchawki w kategoriach takich jak „słuchawki DJ” lub „słuchawki studyjne”, a także w ogólnych listach słuchawek nausznych.

W skrócie, słuchawki DJ są prawdopodobnie zamknięte, co oznacza, że mają większą izolację dźwięku i mniej szczegółowe odtwarzanie muzyki, podczas gdy słuchawki studyjne są otwarte, co oznacza, że mają zoptymalizowaną moc wyjściową dźwięku, ale nie blokują tak dużo hałasu z zewnątrz. Przeczytaj nasz Słowniczek słuchawek, aby dowiedzieć się więcej. Marki takie jak Pioneer ( 250 -1200 zł) Sennheiser (1000 -1200 zł) i Bass Effect Audio (1000 zł) oferują wysokiej jakości wersje wszystkich typów słuchawek nausznych.

Słuchawki sportowe

Jeśli jesteś osobą aktywną, lubisz ćwiczyć i biegać przy muzyce nie wystarczy byle jaka para. W przypadku większości słuchawek jest prawie niemożliwe, aby utrzymać je na miejscu, gdy biegamy lub ćwiczymy. Ponadto, kable mogą zaplątać się w kończyny podczas przysiadów, pchnięć i przysiadów lub zaczepić o sprzęt na siłowni. Przy bieganiu słuchawki przewodowe mogą wyrywać się z gniazdka telefonu, co może skutkować ich zniszczeniem.  Słuchawki sportowe są obecnie dostępne w wielu opcjach bezprzewodowych i Bluetooth, aby zapobiec tym niedogodnościom i niebezpieczeństwom związanym z kablami. Wszelkie słuchawki sportowe, które mają przewody, są zawieszone za szyją użytkownika, aby nie przeszkadzały.

Co więcej, słuchawki sportowe będą miały wypustki dla lepszego dopasowania, jak również zaczepy na ucho dla lepszej stabilizacji w uchu. Szukaj marek takich jak Koss (100 -600 zł), Sennheiser (1000- 1200 zł) i JBL Endurance Sprint (300 zł), aby znaleźć najlepsze słuchawki do ćwiczeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here