Trendy przychodzą i odchodzą, ale takie narzędzie kosmetyczne jak roller do masażu twarzy jest przydatny przez długie lata. Choć masażery z 2021 roku są obecne na rynku od dawna, teraz w Internecie zapanował na nie szał. Być może dlatego, że spędzamy teraz więcej czasu w domu niż kiedykolwiek wcześniej, możemy bardziej zadbać o swój relaks i urodę.

Pielęgnacja skóry to dbanie o siebie, a wraz z pojawieniem się domowych narzędzi do masażu twarzy stało się to jeszcze łatwiejsze. Kilka minut dziennie spędzonych na przesuwaniu po skórze jednego z masażerów może sprawić, że Twoja cera stanie się jędrna, podniesiona i rozświetlona. Poza tym jest to po prostu bardzo przyjemny i świetny sposób na rozluźnienie napiętych mięśni.

Ach, masaż twarzy. Nie ma to jak odpłynąć, podczas gdy Twoja skóra i mięśnie twarzy są dopieszczane w salonie spa. Skuteczny masaż twarzy ma wiele korzyści dla skóry. Od pobudzania krążenia po łagodzenie napięcia, masaż twarzy pozwala Twojej twarzy się zrelaksować, a cerze nabrać blasku.

A co wtedy, gdy nie masz czasu lub funduszy na masaż w salonie spa? Cóż, możesz go sobie zafundować we własnym domu. Coraz więcej marek wprowadza na rynek różne masażery do twarzy – od wałków, przez kamienie, po rollery wibracyjne. Teraz do wykonania wspaniałego domowego masażu twarzy wystarczy jedno narzędzie i trochę praktyki.

Jakie urządzenie do masażu twarzy wybrać?

Poniżej przedstawiamy nasze ulubione masażery do twarzy, które są tak łatwe w użyciu, że będziesz ich używać każdego wieczoru.

Wałki Jadeitowe

Pomimo faktu, że wałki jadeitowe są obecnie bardzo modne, trend ten nie jest niczym nowym. Są one stosowane od wieków w chińskiej medycynie i mają udokumentowaną historię dostarczania wielu korzyści. Dla tych, którzy nie są zaznajomieni, wałek jadeitowy to małe, podręczne narzędzie, które w zasadzie wygląda jak wałek do malowania i jest wykonane z wygładzonego kamienia.

Wałek jadeitowy
Fot. Pexels

Jest to skuteczna metoda automasażu, która pomaga poprawić krążenie i oczyścić skórę z toksyn. Jednocześnie zmniejsza opuchliznę i powoduje, że skóra nabiera zawsze pożądanego blasku. Dzięki temu, że jadeit jest kamieniem, odczuwamy stały, przyjemny  chłód w dotyku, dzięki czemu doświadczenie masowania koi i odświeża. Odnosimy też  energetyczne korzyści z właściwości samego kamienia. Jadeit to kamień mocy, który promuje dobrobyt, obfitość i mądrość.

Możemy też użyć energetyzującego wałek jadeitowego. Takie wygląda trochę przerażająco, to wypustki wyrzeźbione w jadeicie, którymi masujemy twarz, ale z pewnością nie zaszkodzi Twojej skórze. Ta teksturowana końcówka, pomaga wykonać głębszy masaż twarzy, co pobudza krążenie krwi, powodując jędrność i blask skóry.

Gua Sha

Podobnie do kamiennego wałka, gua sha również poprawia krążenie i działa jak drenaż limfatyczny. Niekoniecznie musi to być konkretny rodzaj kamienia (są też w jadeicie), ale różane są naprawdę piękne i mają dobrą cenę. Narzędzie ma różne krawędzie, z którymi możesz eksperymentować, aby uzyskać masaż, który będzie sprawiał Ci przyjemność. Regularne stosowanie pomaga uzyskać wygląd bardziej podniesionej twarzy, jednocześnie rozluźniając napięte mięśnie twarzy.

Guasha
Fot. Unsplash

Wibrujące rollery do twarzy

Roller z wykonany z kamienia szlachetnego

Takie wałki działają poprzez wibrację, pobudzając krążenie i wspomagając wydalanie toksyn ze skóry. Dodatkowo odnosimy korzyści z właściwości kamienia, jego dotyk jest chłodny i przyjemny w dotyku, co sprawia, że masowanie ma bardzo kojące działanie. Każdy kamień posiada też soją energie i moc, co wypływa na poprawę wyglądu naszej skóry.

Masażer do twarzy z dwoma głowicami

Masażer zakończony dwoma kulami zapewnia intensywne ugniatanie wzdłuż naturalnych konturów twarzy. Kształt jest dopasowany do linii żuchwy – idealny dla osób, które zmagają się z bólem żuchwy lub ich skóra nie jest już tak napięta. Wałek gładko, ale głęboko przesuwa się po kości, pobudzając intensywnie krążenie i poprawiając napięcie i jędrność skóry.

Masażer do twarzy z głowicą pokrytą 24 – k złotem

Masażer do twarzy z 24-karatowym złotem to nie tylko niezwykle szykowny dodatek do Twojej kosmetyczki, ale także sposób na uzyskanie świeżej, promiennej cery już po 10-15 minutach stosowania. Subtelne wibracje pobudzają skórę, pozwalając jej oddychać. Stymulują ją, niwelując opuchliznę skóry. Zwykle w złotym zestawie znajdują się dwa masażery do twarzy – jeden z nich to wałek 3D, a drugi to pasek w kształcie litery T. Kształt wałka 3D jest idealny do masowania owalu twarzy, przy kościach żuchwy. Podczas gdy masażer w kształcie litery T zapewnia głębokie wibracje, które podnoszą i napinają skórę. Zalecamy stosowanie drążka T do miejsc, w których widoczne są linie i zmarszczki, a wałka 3D do napiętych mięśni.